22 Wrzesień 2020, 12:08:50

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Router WiFi

Zaczęty przez pat, 14 Styczeń 2011, 13:15:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

pat

Cześć Wam,

Wiem, że wśród nas są osoby, które trochę lepiej niż ja orientują się w sprzęcie komputerowym ;) i mam takie pytanko...

Potrzebuję router WiFi do mieszkania tak abym mógł sobie odbierać neta na co najmniej 2 laptopach (oczywiście bezprzewodowo). Internet mam z Vectry i póki co podpinam się przez ethernet do jakiegoś ich modemu.

Jaki byście model polecili - tak prawdę powiedziawszy to zależy mi na tym aby był tani i nie trzeba było go np restartować co tydzień czy co dwa, tylko żeby raz się go skonfigurować i żeby działał. Podobno LinkSys WRT-54-GL jest dobry ale kosztuje ok 200zł więc szukam czegoś tańszego chyba że nie znajdę to zostanę przy tym modelu...

Z góry dzięki za opinie
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

Naitsabes

14 Styczeń 2011, 14:55:23 #1 Ostatnia edycja: 14 Styczeń 2011, 14:56:54 by Naitsabes
Polecam ASMAX AR 1004g Neosurfer. O szczegółach technicznych myślę nie ma co pisać -  ma co potrzeba i jeszcze więcej.

Ponadto, bardzo dobry zasięg, jest prosty w instalacji która krok po kroku opisana jest w zalączonym podręczniku no i myslę, że cena jest atrakcyjna. Osobiście kupiłem w ITECHu (ul. Planty 4, tel. (041) 3431293)

TomekAAA

Cytat: pat w 14 Styczeń 2011, 13:15:08
Cześć Wam,

Wiem, że wśród nas są osoby, które trochę lepiej niż ja orientują się w sprzęcie komputerowym ;) i mam takie pytanko...

Potrzebuję router WiFi do mieszkania .....

A w Vectrze pytałeś? Oni chyba, mogą zamiast modemu dać właśnie "coś" co daje dostęp bezprzewodowo.

sz_kamil

Polecam NetGear seria WGR ja mam od dwóch lat i wszystko smiga bez problemu . W sklepie nie dla idiotów kiedys była promocja cos ok 150 zł

Arek

Jeżeli chodzi Ci o sprzęt tylko do mieszkania w bloku (bez pięter) i tylko WiFI (czyli bez podłączenie kablem ADSL do stacjonarnego) to bierz za 70zł TP-linka.
Jeżeli uważasz że to szajs to uwierz że nie i nie daj się nabrać tj ja - kupiłem swego czasu ASUSA za 200zł którego zasięg (u mnie modem ADSL) był max 10m przez 1 ścianę - udało mi sięgo sprzedać i tearz mam TP-linka za 120zł około i zasięg mam na każdym poziomie, czyli tam gdzie cchciałem - u siostry w pokoju piętro wyżej przez strop i 2 ściany ma 60-80% zasięgu.
Nie ma co wywalać kasy, chyba że chcesz super zasięg albo wymianę danych, ale raczej nie warto.

robson

Jak chcesz mam dwa na zbyciu:

• Tenda: model TWL542R+, tani, działał kiedyś u mnie w mieszkaniu

• D-Link: model DSL-2640B, rok pracował w biurze

Stan: w oryginalnych opakowaniach.
Koszty: do ustalenia na PW
bez podpisu

tomekmajesty

15 Styczeń 2011, 02:08:08 #6 Ostatnia edycja: 15 Styczeń 2011, 02:10:12 by tomekmajesty
 O szczegółach technicznych myślę nie ma co pisać -  ma co potrzeba i jeszcze więcej.

no właśnie trzeba by, bo są różne prędkości/systemy wifi przecież :)
a/b/g a różnią się sztbkością transmisji a kompy w domu muszą być kompatybilne
chociaż nowe routery obsługują z reguły starsze prędkości, ale nie na odwrót
niektóre mają strumieniowe przesyłanie muzyki i można głośniczki sobie podłączyć
a inne gniazdo do drukarki, jakże przydatne, można sobie ze wszystkich kom drukować po wifi
jeszcze inne mają wewnętrzny dysk archiwizacyjny, albo możłiwość podłączenia takiego zewnętrznego
itd
więc trzeba pomyśleć popytać mądrali w sklepie, tam się przecież znają, ale w mm dla idiotów to słabiutko a i ceny... różne ;D
go your own way

jaszczur

Ostatnio najlepiej w stosunku ceny do jakości wypada TP-Link. Firma bardzo się poprawiła i daje dobry sprzęt.
Technologia N http://www.euro.com.pl/routery/tp-link-tl-wr1043nd.bhtml
Tańszy sprzęt http://www.euro.com.pl/routery/tp-link-tl-wr740n.bhtml
Netgar odradzam powyżej 5 komputerów zaczynają się problemy.
D-Link przerost ceny nad możliwościami.
Linksys dobra jakości ale drogie.

Naitsabes

15 Styczeń 2011, 14:54:43 #8 Ostatnia edycja: 15 Styczeń 2011, 14:59:38 by Naitsabes
Specjalnie dla Ciebie TomkuMajesti  :P: http://www.asmax.pl/produkty/pokaz/acro/asm_router_ar-1004_g

Nie uważałem za potrzebne rozpisywanie się na temat danych z których większość z nas wiele by nie wywnioskowała. Doradzam to co mam sprawdzone na własnej skórze. Dodam, że w/w przeze mnie ASMAX mam na poziomie piwnicy i na 2 piętrze w dalszym ciągu gwarantuje znakomity zasięg. Ma 4 wejścia ETH i świetna parametry których pewnie nie wykorzystasz :P. Igor porównaj sobie ceny zaproponowanych modemów i coś wybierz. Odradzam tylko branie modemów od Vectry - choć nie wiem co proponują to mam nie najlepsze doświadczenie z modemami jakie dostawałem do internetowych operatorów.

Dla porównania >>> kliknij <<< . Przekręć do Itechu jeśli byś się zdecydował. Może jest na stanie i w dobrej cenie (nie pamiętam dokładnie ile zapłaciłem) ale lepiej kupić w dobrym sklepie niż online.

pat

Dzięki wszystkim za opinie ;)

tak jak pisałem mnie potrzebne jest coś prostego, bez drukarek, 5 kompów czy statków kosmicznych ;)

Robson sprawdź PW ;)

Pozdrawiam
pat

MarcinKielce

Pat zdecydowanie polecam TP-LINK testowałem osobiście i działa bardzo dobrze a do tego jest tani.

Ktoś wyżej pisał że vektra daje takie coś jak wifi i ma racje ale za dodatkową opłata miesięczną bodaj 10zł a i jakość urządzenia jest "taka se".

TP-LINK to dobre rozwiązanie do domu.
---Nie ważne czym jeździsz. Ważne jak tym jeździsz.---

Arek

Tak samo z Liveboxem, 10zł miesięcznie trzeba dopłacać chyba że dają za free a jakość też taka sobie - przy telewizji i necie nie dosć że wielkie to, to jeszcze miewa zacinki i humorki.

pat

No właśnie wiem że w Vectrze trzeba dyszkę dopłacić więc to nie ma sensu...

Dzięki jeżeli będę kupował w sklepie to chyba faktycznie wybiorę tego TP-Linka, ale to zobaczymy

TomekAAA

Cytat: sz_kamil w 14 Styczeń 2011, 20:56:09
Polecam NetGear seria WGR ja mam od dwóch lat i wszystko smiga bez problemu . W sklepie nie dla idiotów kiedys była promocja cos ok 150 zł

Obecnie w MM jest WGR614 po 100 zł. Kupiłem dzisiaj i śmiga jak na razie. Widzą go 2 kompy i komórka.i
Ma 4 wyjścia kablowe. Brak oznak spowolnienia internetu. Co do konieczności resetowania mogę za jakiś czas coś powiedzieć.

Heyka!

sz_kamil

Cytat: TomekAAA w 16 Styczeń 2011, 19:14:53

Co do konieczności resetowania mogę za jakiś czas coś powiedzieć.

U mnie smiga od 2 lat bez zadnego resetowania czy koniecznosci ponownego konfigurowania.