4 Grudzień 2020, 01:36:49

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

prostownik

Zaczęty przez andy, 13 Styczeń 2011, 18:49:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

andy

BMW

Arek

Też mnie to zaciekawiło, ale chyba lepiej dołożyćdrugie tyle i kupić Oxfordaz naprawdę przydatnymi funkcjami:

http://allegro.pl/sm-prostownik-lad-motocyklowy-oxford-oximiser-900-i1411419164.html

Jakieś opinie o nim?

TomekAAA

Cytat: andy w 13 Styczeń 2011, 18:49:09
Witam.
Może komuś się przyda.
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_15823.htm
Plus film.

Ja już mam. Jak dla nie ok - ładowanie 12v, 6v, tryb serwisowy, zabezpieczenie przy złym podpięciu i wszystko w automacie.

Polecam!

tomekmajesty

14 Styczeń 2011, 00:13:26 #3 Ostatnia edycja: 14 Styczeń 2011, 00:16:50 by tomekmajesty
ten z lidla także posiadam jest ok
a tutaj macie podobno najlepszy do motocykla
http://www.moto-akcesoria.pl/ladowarka-motocyklowa-akumulatorowa-saito-procharger-s,p,26327
go your own way

Peterp079

Ja tam uważam że wcale nie ma sensu dokładać drugiego tyle i kupować Oxforda. Ten ma wszystkie funkcje jakie są potrzebne i używalne i działa u mnie już 2 lata i jest z nim wszystko ok. A dokładać drugie tyle po to żeby tam było napisane Oxford to trochę bez sensu...

Arek

A jak jest z tym z LIdla w przypadku akumulatorów samoobsługowych? To raczej najbardziej konkretne ;)

tomekmajesty

ten z lidla chyba się nie nadaje do ładowania zimowego, tzn takiego że w listopadzie podłaczamy aku a w marcu odłączamy
ten saito z motoakcesoria.pl jest właśnie do tego, natomiast nie naładuje bardzo szybko rozładowańca ;)
go your own way

Mocho

nie wiem za bardzo co to jest akumulator samoobsługowy, w instrukcji napisali że nadaje się do zwykłych, żelowych i AGM, piszą też że nadaje się do ładowania konserwacyjnego, ale chyba trzeba zajrzeć co jakiś czas czy nie przeszedł na stand-by ;)
tel. 660737748

Słoniu

A ja prostownik sam sobie zrobiłem.Mam plynną regulację i nie ładuję aku prądem większym niż 1A.
Ładowanie aku prądem powyżej jednej dziesiątej pojemności powoduje szybkie zasiarczenie.
SŁONIU
660346122

Arek

Też mam robiony i dziękuje bardzo, chyba że byłbym elektronikiem i zrobiłbym sobie go sam. Co jak co ale już nie ufam sprzętom "po dziadku", a szczególnie elektroniczym,..............

Peterp079

Cytat: tomekmajesty w 14 Styczeń 2011, 21:38:49
ten z lidla chyba się nie nadaje do ładowania zimowego, tzn takiego że w listopadzie podłaczamy aku a w marcu odłączamy
ten saito z motoakcesoria.pl jest właśnie do tego, natomiast nie naładuje bardzo szybko rozładowańca ;)

Nadaje się. Ładuje do pełna po czym przełącza sie w tryb serwis czyli takie podtrzymanie bardzo małym prądem. I tak może stać całą zimę nie dotykany. Sprawdzone własnoręcznie.

tomekmajesty

aaa to super sprzęcik, zresztą w lidlu taki towar jest ... o dziwo ...... made in germany :) ;)
kupiłem tam prostownik zimowy, inny niż ten i jest super :)
kupiłem rękawiczki letnie do moto i... są super 2 lata ich używam zamiennie :)
kupiłem chusteczki do szyb kasku i są super :)
więc nie zawsze co w super markowym sklepie albo opatrzone logo super marki jest najlepsze ;D
tanie rzeczy z lidla czy nawet biedronki też działają ;)
go your own way