28 Wrzesień 2020, 16:18:37

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

teleaudio ?!

Zaczęty przez sebo, 11 Styczeń 2011, 12:17:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

sebo

11 Styczeń 2011, 12:17:30 Ostatnia edycja: 11 Styczeń 2011, 12:22:13 by sebo
Witam wszystkich, siedzę w domu i czas trochę się dłuży. Gdy nasz mały śpi nie wiem bardzo co robić: a to obiadek przygotuję, w necie posiedzę, pokręcę się od okna do okna, czasem też TV pooglądam. No właśnie tu zaczyna się moje spostrzeżenie.Około południa w  80-90 % stacji telewizyjnych pokazane są konkursy na telefon. Przykład pytania: jakie słowo da się ułożyć z liter K,O,T ... albo lepsze jest zadanie 2+ ... =4.  Pani prowadząca zachowuje się tak jakby było to zaj....cie skomplikowane. (hmmm, no no no, jak to zrobić, hhmmm , o jejku co za problem - cytuję). "A może ktoś z Was spróbuje!!! Super, zadzwoń tylko pod 0700 itd i zapłać 5 zyli za połączenie". Po czym kontynuuje: "... i nie zrażaj się drugi i trzeci raz bo w końcu się z nami połączysz oraz możesz wygrać 1000PLN!"

Zresztą co się tu rozpisywać, każdy to choć raz w życiu widział. Czy da się tam dodzwonić i coś wygrać? Jakoś sceptycznie jestem nastawiony. Oni zarabiają na tym krocie. Komuś z Was się udało? Myśląc racjonalnie nikt za odpowiedź typu KOT nie da mi 1000zł. Ludzie są na tyle naiwni, że te panie uzbierają z telefonów 1000zł + koszty studia (prąd,wystrój,rekwizyty) + niemałe wypłaty dla prezenterów? Jak to działa? Jestem bardzo ciekawy, bo coraz bardziej mnie przekonuje i kusi, ale z drugiej strony walę głową w mur dla otrząśnięcia - raczej jestem poważnym facetem.

Proszę o Wasze spostrzeżenia i opinie na ten niebywale "ciekawy" temat"
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

Naitsabes

11 Styczeń 2011, 15:16:05 #1 Ostatnia edycja: 11 Styczeń 2011, 15:22:17 by Naitsabes
Zarabiają krocie, dają tyle co kot napłakał i nie wydaje mi się by były w tym jakieś przekręty - co to dla stacji takiej jak TVN 1000zł?. Dodzwonisz się, powiesz głupi wyraz i wygrasz. Problem tkwi w dodzwonieniu się. Czy to naliczają jednorazowo czy za minute to by trafić na otwartą linie trzeba próbować wiele razy co zapewne w wiekszości przypadków kończy się niepowodzeniem i przynajmniej 50cioma dodatkowymi złotymi na rachunku telefonicznym. Czy trafisz na otwartą linie czy też nie to telefon odbierze sekretarka, automatyczna lub nie - nie istotne bo impulsik nabity. Dziadek dzwonił stąd się trochę orientuję. Swoją drogą podczas programu powinni emitować adres internetowy z regulaminem konkursu - zwróć uwagę i odwiedź stronę. Tam nakłamać raczej nie mogą bo czarno na białym dowód oszustwa do ręki by wręczali.
Swojego czasu czytałem książkę o hazardzie. Głównie dotyczyło to pokera i faktu, że nie jest to gra typowo hazardowa, a bazująca na prawdopodobieństwie i pewnych podstawowych schematach zachowań. Na tej podstawie przestałem uważać pokera za gre typowo hazadrową gdyż losowość w grze takiej jak TexasHoldem nie jest typowa dla gier hazardowych gdzie jedynym czynnikiem decydującym o zwycięstwie jest czysty przypadek np. kręcąca się kulka. Wracając do tematu, w książce tej opisany był hazard sam w sobie oraz uzależnienie od niego. Uważam, że taka Telegra jest właśnie hazardową(legalną!) grą losową z czego ludzie sobie nie zdają sprawy - nie rzucasz kością, a wykrecasz numer. Próbujesz raz, 2, 3.. 20, czasem się uda co Cie jeszcze bardziej nakręca, a że są kanaly gdzie takie telegry są transmitowane 24h/d to i jest zarobek. Powyższym, taki program jak Telegra uważam za hazard i jestem wręcz przekonany, że wiele osób się od tego uzależnia.

PS. Na pytanie z ankiety zaznaczyłbym, że można wygrać, ale biorąc pod uwagę małe tego prawdopodobieństwo skusiłem się na opcję którą praktykuję: zmieniam kanał ;]

shpx

To ja Wam podpowiem: minimalny zarobek jakiejkolwiek formy multimedialnego konkursu audiotele wynosi 10:1.
Zatem, jeżeli Pani daje nam 1000PLN to oznacza, że firma już zaliczyła telefonów na 10tysPLN więc można ten 1tys już komuś dać...

I tak to się kręci ;-)

Przykład drugi: AUDI od orange (czy inne auta od innych firm w loterii SMS). Przełożenie 10:1 nadal ma zastosowanie, ale dodatkowo istnieją już na rynku wyspecjalizowane firmy wysyłające SMSy pod określone numery. Takie firmy potrafią wysłać dziennie na 1 numer za ok 100tysPLN. Wniosek: w losowaniu mają największą szansę na wygranie auta, które potem natychmiast trafia na allegro...
Również życzę powodzenia! ;-)
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

sebo

11 Styczeń 2011, 17:53:24 #3 Ostatnia edycja: 11 Styczeń 2011, 19:26:35 by sebo
No to jak czytam Wasze dotychczasowe opinie okazuje się, że wiele ludzi daje się nabić w butelkę.
Przy 10:1 10tysięcy (szybki rachuneczek 10000 podzielić na 3,69 - bo taki najtańszy audiotele widziałem ) daje ponad 2,7tys ludzi !!! Jestem w ciężkim szoku. Naprawdę tyle osób ryzykuje, by dostać tysiaka? Nieźle... z takim prawdopodobieństwem wygranej chyba całkowicie odpuszczę. Jak powiadają najstarsi górale, jak sobie nie zarobisz to Ci nikt nie da. Pewnie jest jeszcze tak, że tylko "specjalne" numery mają możliwość trafić w tzw. otwartą linię, ale to tylko moje domysły.

Ciekawe jak doświadczenia innych forumowiczów?

shpx

sebo weź jeszcze pod uwagę fakt, że śmiała większość z tych ludzi dzwoni po kilka razy wierząc w swoje szczęście... Zatem z tych 2700 pewnie się ostanie połowa! :-)
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Arek

12 Styczeń 2011, 22:23:39 #5 Ostatnia edycja: 12 Styczeń 2011, 22:25:46 by Arek
No powiem Ci ze i te BMW, i wysylanie sms-ow za 1,2,3 czy więcej złotych nie ma chyba sensu. RAz miałem szczęśliwy dzień to wysłałem za 4zł sms na BMW(męczą mnie non stop sms-ami) i po 10min ciszy przyszło dalej to samo żeby wysłac, więć powiedziałem że takiego H**a i więcej chamom nie dam. Ale za to jak Ci się nbudzi to włącz regionalne radyjko, sprobuj sięwbić na linie bo często są konkursy, ja już kilka razy wygrałem, dzwoniąc na numer stacjonarny co mnie kosztowało w każdym przypadku nic (orange) albo jakieś max 80gr  ;D Jak już to nie liczyłbym na wielkie loterie bo im więcej chętnych = mniejsze szanse ;) ;)

tomekmajesty

w jednym z nr angory był artykuł na ten temat
autor pisał, że tylko mafie konkursowe wygrywają
oni w kilka kilkanaście osób siedzą dzień i noc wysyłając sms-y za kilkadziesiąt tysiecy zł
podawał m.innymi gorzów wlk że tam takie mafie działaja
w jednej z miejscowości pojawiło się nagle kilka bmw z konkursu, które goście wygrali
ale te auta sprzefają za 60% ceny bo potrzebują kasy na smsy
autor był u jednego takiego gościa w domu, całe pokoje zawalone kinami domowymi, telefonami kom, telewizorami. :D
naiwni wysyłają po kilka smsów aby wygrać i nawet najmniejszej nagrody nie dostaną nigdy ;D
go your own way

sebo

13 Styczeń 2011, 12:10:58 #7 Ostatnia edycja: 13 Styczeń 2011, 13:13:53 by Naitsabes
No to może założymy taką mafię, na początek mogę zainwestować (powiedzmy) 20 zł. Jest nas tyle na forum to się uzbiera niezła kupka. Sprzedamy wygraną beemke,a za zarobione pieniądze będzie mnóóóóóóóóstwo wachy do naszych maszyn :D

Aha i popieram ARKA, w radiu także udało mi się nie raz coś ciekawego wygrać. Jeśli się nie dodzwonisz to nic nie płacisz

Słoniu

No to fajowo.Wchodzę w ten układ,też wyskrobę 20 złociszy. I wygrajmy se beemke, a co.
SŁONIU
660346122

Arek

No jak już teraz to Audi, chyba że nie z Orange ;D ;D
Akurat jeżeli chodzi o Orange to tam się zbiera jakieś punkty, i w sumie normalny człowiek za dużo smsów po 5zł nie wyśle bo to raczej nie opłacalne. A może jest wśród nas jakiś ekonomista/statystyk co by szóstke wyliczył? choć ponoć tam też machloje są :-\

Gajowy

http://www.libertarianizm.net/thread-505.html   to i ja dorzucę coś od siebie, a tak to wszystko działa. ;) Wedle powiedzenia " sie gra , sie ma " ;D
tel.606-703-763

sebo

Gdzieś wyczytałem: Podobno jest tak, że nikt nie mówi znajomym o tym, że gra - bo wstyd przed innymi "próbowałem... i nic nie wygrałem" strata gotówki niestety boli. Natomiast jak już wygra, to po co się chwalić skoro całe "łupy" bierze z korzyścią dla siebie
No chyba,że jest to anonimowa ankieta (he he), ale tu niestety jeszcze nikt nie zaznaczył tej opcji

Arek

O żesz jestem w szoku po tym co przeczytalem :o :o :o
Masakra, ale chociaż teraz rozróżniam konkurs i loterie z nagrodami, a do Orange nigdy nie odpisze w sprawie konkursu xD

tomekmajesty

cóz teleaudio jest dla naiwnych ;)
wygrać można tylko w pokera, ale trzeba umieć grać
mój znajomy gra, ostatnio był nawet na mś w las vegas
ale nie wygrał, a szkoda, bo chyba było 4 mln$ za 1 miejsce ;D
go your own way

Rafał

"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton