Rejestr Motocykli.

Zaczęty przez pająk, 9 Styczeń 2011, 21:33:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

pająk

Myślę, że przed zakupem warto odwiedzić tę stronę.
http://www.rejestrmotocykli.pl/
Ja swoją maszynę zarejestrowałem. Dodatkowo naklejkę można zamówić w gratisie...  ;)
mobile: 661 894 184                     A2Rh+

BANDERAS

A co to nam daje tak naprawde?

robertu

Cytat: BANDERAS w 26 Maj 2011, 14:38:58
A co to nam daje tak naprawde?


No własnie, co? Nie mów tylko, że naklejkę.... :)
szerokości i gumowych drzew

mOtOrynka

Fajne, tylko ciekawe kto to prowadzi, skąd mają na to kasę, w jaki sposob ich system sprawdza co godzine i w jakiej bazie skradzionych motocykli.

a raz na tydzien wysylajac raport z danymi łamią prawo ochrony danych osobowych

wilele pytan, wiele niejasnosci.. bo POLAK i tak POTAFI zpier...ic :)
Jeśli nie jazda, to CO? Jeśli nie moto, to KTO?

Naitsabes

12 Styczeń 2013, 03:44:04 #4 Ostatnia edycja: 12 Styczeń 2013, 03:47:06 by Naitsabes
Cytat: mOtOrynka w 11 Styczeń 2013, 22:52:48
Fajne, tylko ciekawe kto to prowadzi, skąd mają na to kasę, w jaki sposob ich system sprawdza co godzine i w jakiej bazie skradzionych motocykli.

a raz na tydzien wysylajac raport z danymi łamią prawo ochrony danych osobowych

wilele pytan, wiele niejasnosci.. bo POLAK i tak POTAFI zpier...ic :)


Coś nie przeczytałaś ze zrozumieniem działu 'jak to działa' :P :P :P

Nie widzę niejasności.

"Fajne, tylko ciekawe kto to prowadzi" - Jest ona zautomatyzowana. 1-2 osoby wystarczą by to ogarnąć.

"skąd mają na to kasę" - Co do kosztów to pewnie są mniejsze niż naszego forum, a i z reklamy coś im wpada. Wszystko jest zautomatyzowane, a informacjami rozporządzają użytkownicy.

"w jaki sposob ich system sprawdza co godzine i w jakiej bazie skradzionych motocykli" -  System automatycznie rozporządza informacjami dostarczanymi przez zarejestrowanych użytkowników.  To właśnie użytkownicy tworzą bazę informacyjną i wszelkie informację (np. o kradzieży) udzielane są np. przez Ciebie jeśli zdecydujesz się zarejestrować swoją maszynę. Jeśli ją zarejestrujesz, a zostanie ona skradziona o czym poinformujesz na stronie to inni użytkownicy zostaną przez system ostrzeżeni i spotkawszy się z podanym przez Ciebie VINem będą świadomi faktu, że maja do czynienia z kradzionym sprzętem - rejestracja maszyny jest dobrowolna i nie ma tam Twojej, o ile ktoś jej nie wprowadził w system.

"a raz na tydzien wysylajac raport z danymi łamią prawo ochrony danych osobowych " - Rejestrując maszynę zgadzasz się z regulaminem, a tym samym pozwalasz na wykorzystanie udzielonych przez siebie informacji - nikt nie łamie prawa ochrony danych osobowych.

Powyższym szukasz dziury w ciekawej inicjatywie nietoperku :)

Jaszczur

12 Styczeń 2013, 10:15:50 #5 Ostatnia edycja: 12 Styczeń 2013, 12:41:56 by Jaszczur
Mimo wszystko nie wiemy kto jest podmiotem prowadzącym stronę i rejestr dlatego osobiście przestrzegam przed rejestracją na tej stronie motocykla, który nie został skradziony.
Nie wiemy też jak jest zabezpieczona baza tu mam na myśli kwestie prawne.

Jak się nie mylę strona na początku miała służyć za bazę rejestru motocykli skradzionych (rejestrowane są tylko motocykle skradzione). Pomysł i inicjatywa bardzo fajna na pewno nie jeden kupujący z tej strony skorzystał.

Naitsabes w większości się zgadzam z tym co napisałeś.

Autor strony w obecnej formie tworzy bazę mailingową, której do tej pory nie było.
Podajemy markę i model motocykla adres e-mail - czyli po kilku zapytaniach SQL dostajemy bazę posiadaczy motocykli danego segmentu np choppery czyli już mamy bazę maili osób potencjalnie mogących kupić odzież skórzana, sakwy itp. Analogicznie szlifierki moga kupić kombinezony kaski, łańcuchy itp.

Motorynka czy w mailach otrzymywanych jest link do usunięcia swojego adresu e-mail z bazy lub sposobie w jaki należy to zrobić jeżeli nie już nie jest zgodny mailing z prawem polskim a dokładnie ochroną danych osobowych.

Podsumowując forum służy do dyskusji jak ona się rozwinie nigdy nie wiadomo, a każdy kto przeczyta dany wątek wyciągnie własne wnioski i może dorzuci jeszcze własne :)

mOtOrynka

dokladnie jaszczur, naicik ja nie bez powodu sie czepiam :)) temat umarl daaaawno temu a jest naprawde ciekawy pod warunkiem ze:
- nie wykorzystaja tego w nieodpowiedni sposob (spamy reklamowe, potencjalnym zlodziejom itp.)
- bedzíe to dobrze funkcjonowalo (automaty czasem zawodza)
- nie bedzie z tego wiecej problemow niz korzysci - niestety nie kazdy bedzie pamietal zeby zaktualizowac swoje dane w razie sprzedazy.

dzieki naicik za wyjasnienie, ale po prostu zle skojarzylam, i szczerze- níe myslalam ze beda bazowac tylko na swojej bazie tylko juz sobíe wyobrazalam ze beda przeszukiwac bazy policji czy gazet itd.  :)
chce poruszyc ten temat, bo naprawde warto, a im wiecej zdan tym lepiej cos przemyslec, poza tym jesli mowisz o czyms na glos to mozesz znalezc pomocna odpowiedz, a jak milczysz to odpowiedz sama cie nie znajdzie :))
Jeśli nie jazda, to CO? Jeśli nie moto, to KTO?

Jaszczur

12 Styczeń 2013, 12:59:44 #7 Ostatnia edycja: 12 Styczeń 2013, 13:07:54 by Jaszczur
Idąc dalej czysto teoretycznie i zakładamy że baza zarejestrowanych motocykli ma posłużyć do niecnych celów.
Poniżej coś wam zilustruję czyli możliwy przebieg sytuacji jak w programie 997 :)

Rejestrujemy się na stronie podajemy niby mało znaczące dane czyli adres e-mail, numer VIN, markę i model motocykla. Na podstawie tego jak jakaś osoba, która chciała by "mieć" nasz motocykl ma wiedzieć gdzie mieszkam trzymam motocykl itd.

Nie jest to aż tak trudne wiele portali społecznościowych oferuje usługę znajdź znajomych po adresie e-mial (mamy już Imie i Nazwisko). Druga sprawa portale podaję skąd się logujemy tzw. geolokalizacja (nie każdy adres IP podaje dokładną lokalizację ale część podaje dokładną). Zdjęcia z telefonów z wbudowana usługą geotag czyli fotcia na moto przed domem z telefonu i mamy mapkę gdzie stoi nasz moto :). Numer VIN to dokładna informacja o modelu tym zabezpieczeń seryjnych itp. Sposobów jest naprawdę wiele.

Ale mnie fantazja poniosła ale... można, można "bo POLAK ...  POTAFI ..." :D

Naitsabes

Myślę, że się trochę zagalopowaliście... Fantazja poniosła nawet bardzo. Idąc tym tropem nie powinniście mieć nawet FB, a idę o zakład, że macie. A tam masz bazę swoich danych X razy większą niż byś Kasiu miała rejestrując maszynę - dodatkowo zdjęcia, wydarzenia często prywatne.