28 Wrzesień 2020, 13:37:14

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Kiedy możesz pojechać na czerwonym.

Zaczęty przez pająk, 24 Grudzień 2010, 01:28:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

pająk

mobile: 661 894 184                     A2Rh+

jaszczur

Wyjazd z Białogonu na ul. Krakowską żeby zadziałały światła przed światłami jadę slalomem i tak czasami czujki nie zadziałają.
Kiedyś stałem kilka minut z ciekawości dopiero podjechał samochód na drugim pasie (są dwa w jednym kierunku) i sygnalizacja zadziałała.

Naitsabes

Też się kiedyś ustałem na skrzyżowaniu Woj. Polskiego z Tarnowską.

Arek

Dość szeroko jest to opisane w najnowszym bądź sprzed tygodnia numerze Auto - Świata - w dużej mierze zależy to od czujników, ale w kwestii jechania na czerwonym zależy na jakiego policjanta trafimy...

denwer

Czyli rozumiem,  że jak się światła sp..., znaczy zepsują i będzie świecić czerwone ruski rok to każdy kto dojedzie do skrzyżowania powinien się zatrzymać i czekać na monterów aż naprawią feler (czyli kilka dni :P ).

Takie światełka co nie śmigają z moto na Orkana koło Markusa są. (jeszcze ani razu nie zareagowały na moje moto).
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

tomekmajesty

i jak to w necie, trochę piszą bzdury...
autor pisze, że policjanta należy poinformować że przejechaliśmy przez czerwone w "stanie wyższej konieczności"
i to jest bzdura której nie słuchajcie, ponieważ stan wyższej konieczności tutaj nie zachodzi, aby ta konstrukcja prawna wystąpiła musi być ratowanie dobra wyższej wartości, czyli jak będziecie np wieźli pojazdem osobę ranną, rodzącą, czy ciężko chorą do szpitala a jej życie lub zdrowie będzie zależeć od czasu dojazdu, to - możecie sobie jechać na czerwonym, zachowując szczególną uwagę.
ale jak jest sygnalizator uszkodzony albo nie reaguje to nie rozśmieszajcie policmajstra stanem wyższej konieczności tylko mówcie, że bydle jest popsute i staliście a to nie reagowało ???
ale niestety może on nie przyjąć tego tłumaczenia i wystawić 200 >:(
dlatego może lepszy być sąd, ale... tam musicie udowodnić, że pętla indukcyjna nie reaguje na motocykle
i tu mamy problem, bo zarządca drogi pewnie wam zaświadczenia na ten temat nie da, więc... świadkowie rozwiążą sprawę, koledzy kierujący innymi motocyklami będą świadkami ;)
ale zawsze to problem bo sędzia jak wiecie jest niezawisły i wydaje wyroki sprawiedliwie ;)
go your own way

Słoniu

Mam ten sam problem ze światłami na Wrzosowej.Jadąc samochodem bez problemów zapala się zielone.No i gitara tak powinno być. Ale gdy jadę motorkiem czy rowerem nie widzą mnie.No to ja wtedy też ich nie widzę i mam wszystko w d.... nie będę czekał aż nadiedzie coś większego aby zapaliło się zielone.
SŁONIU
660346122

tomekmajesty

musisz zdecydowanie przytyć ;D
wtedy cię indukcja zauważy :D ;)
go your own way

denwer

Cytat: tomekmajesty w 26 Grudzień 2010, 19:41:23
musisz zdecydowanie przytyć ;D
wtedy cię indukcja zauważy :D ;)

chyba żelaza się nawpierdzielać :P ;)
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

Tyna

Ta nieszczęsna (dla motocykla) pętla indukcyjna coraz częściej pojawia się w Kielcach.
W odpowiedzi na powyższe ja nie zamierzam przytyć (nawet gdyby to miało pomóc) :)
Wrzosowa, Orkana, Szajnowicza/Massalskiego, Wojska polskiego/Tarnowska można stać.... i stać...
Czytałam, że w innych miastach interwencja w MZD pomogła - zwiększono czujność urządzenia zamontowanego pod nawierzchnią. Może warto się do nich zwrócić?
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów nadal jest nielegalne.

Jaszczur

Cytat: Tyna w  6 Sierpień 2012, 13:12:16
...
Czytałam, że w innych miastach interwencja w MZD pomogła - zwiększono czujność urządzenia zamontowanego pod nawierzchnią. Może warto się do nich zwrócić?

Napisz petycję korzystając ze strony http://www.petycje.pl/ przytocz przykłady z innych miast i skieruj ją do MZD w Kielcach. Ja napiszesz petycję wrzuć linka chętnie się też pod nią podpiszę.