25 Listopad 2020, 05:13:15

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Zimowa awaria LS 650 savage

Zaczęty przez gery73, 10 Grudzień 2010, 18:57:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

gery73

No i wyobraźcie sobie, że poszedłem sobie popatrzeć na motór i postanowiłem go odpalić - dwa ruchy rozrusznikiem i zagadał ten dzwięk, ten zapach normalnie ...... Aż tu nagle zgasł po jakiś 30 sec. - ponowna próba odpalenia udała się ale moto natychmiast zgasło i coś zaczeło w głowicy chrobotać - no coś tam się urwało. Jak kręce rozrusznikiem to jak by próbuje zaskoczyć ale coś ewidentnie gruchocze w głowicy. Więcej kęcić już nie mam zamiaru.  Co się stało Waszym zdaniem.

pozdro gery73

Szczurkov

W Savagach jest jedna zasada. Moto musi się dobrze zagrzać (jeden cylinder i 650 pojemności tego wymaga). Jeśli nie dałeś mu czasu, to do głowicy nie dostało się dość oleju i wole nie mówić co może być teraz w środku... Ogólnie kaszana.  :(
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

MiszCZu

Trzeba było spróbować zapalniczki  ;) ;D Btw co to za odpalanie zimą żeby posłuchać sobie dźwięku silnika?? Imo nie warto tak robić nawet jak odpalisz i poczekasz aż wentylator się włączy ( o ile jest )  :) Teraz masz nauczkę, więc klucz w dłoń lub moto do mechanika  :)

TomekzCK

Pierwsze słyszę żeby nie wolno było odpalać moto w zimą zwłaszcza że nikt nie trzyma pod gołym niebem.
Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

Szczurkov

Nie o to chodzi że nie wolno tylko jest to bez sensu. Dlaczego? Primo, akumulator nie naładuje się tylko bardziej rozładuje (żeby go naładować nawet w 50% trzeba by ze 100km przejechać). Secundo, świece nie osiągną właściwej temp pracy nawet gdy moto (na postoju) według Ciebie będzie zagrzane. Wniosek: Z czasem jesteś w plecy akumulator i świece. Nie wierzysz zapytaj dobrego mechanika (polecam Przemka Cicheckiego tel. 660367067).  ;) 
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

MiszCZu

MałyCK już wiesz o co chodzi ?? ;) Brawo dla pszczurkov'a  8) 8)

gery73

Nie no Panowie wiem jak odpalać moto szczególnie Savażke zawsze bez gazu i parę min chodzi do momentu gdy się dekielki zaworowe robią ciepłe - nigdy rozruch i gaz w dupe jak pare razy widziałem robią to co niektórzy. Moto nie było odpalane codziennie tylko z połowy października stało. Przed że tak powiem pechowym dniem najpierw było zkręcone parę razy poto żeby oliwa się ładnie rozeszła dopiero paliwo i rozruch. To nie jest wina odpalenia tylko tego że już od jakiegoś czasu "świerszcze" w nim dzwoniły moto ma przebieg 70000 bez żadnego ramontu - tak więc poprostu przyszedł na niego czas. Albo jak to kolega powiedział  "usłyszał że mam zamiar przesiąść sie na Intruza 1400" i mu serce pękło.

Jakiego lekarza polecacie ?

pozdrawiam gery73