19 Wrzesień 2020, 01:12:17

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

tarcze hamulcowe

Zaczęty przez robson, 9 Grudzień 2010, 21:14:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson

podobno inni też to mieli:

Jakiś czas temu zacząłem podejrzewać swoją żonę KASIĘ o zdradę. Skąd się dowiedziałem? No bo zachowuje się typowo dla takich sytuacji. Gdy odbieram telefon w domu, po drugiej stronie ktoś odkłada słuchawkę. Gdy jestem w pracy zawsze ma wyłączony telefon. Ma często spotkania z koleżankami, niespodziewane wyjścia na kawę czy po książkę. Na pytanie z kim z naszych wspólnych znajomych się spotyka, odpowiadała, że są to nowe przyjaciółki i ja ich nie znam. Zazwyczaj czekam na taksówkę, którą ona wraca do domu, jednak żona wysiada kilkaset metrów wcześniej i resztę drogi idzie na nogach tak, że nigdy nie widzę jakim samochodem przyjeżdża i z kim. Kiedyś wziąłem jej komórkę, tylko aby zobaczyć która godzina. Wtedy ona po prostu dostała szału i zakazała dotykać jej telefonu. Przez cały ten czas nie mogłem się zdecydować, by porozmawiać z nią o tym wszystkim. Pewnie nie dowiedziałbym się prawdy, gdyby nie przypadek. Pewnej nocy KASIA niespodziewanie gdzieś wyszła. Ja się zorientowałem, że coś nie tak. Wyszedłem na zewnątrz. Postanowiłem schować się za moją BMW COUPE 328, skąd był doskonały widok na całą ulicę, co pozwoliłoby mi zobaczyć, do jakiego samochodu wsiądzie. Kucnąłem przy swojej furze i nagle z niepokojem zauważyłem, że tarcze hamulcowe przy przednich kołach mają jakieś brunatne plamy, podobne do rdzy! Proszę mi odpowiedzieć, czy ja mogę jeździć z takimi tarczami hamulcowymi, czy trzeba je stoczyć? Jeżeli natomiast trzeba je wymienić, to czy można zamontować tańszy zamiennik, a nie oryginalne? A jeżeli tak, to jakiej marki najlepiej? Proszę pomóżcie to dla mnie bardzo ważne! Jestem tym faktem poważnie podłamany.
bez podpisu

Arek

Wyzej to element kawału, ale dalej jaja czy co? xD

MarcinKielce

Robsonie na prawdę mi przykro, zupełnie nie wiem co powiedzieć........ :)

Hamuje normalnie? Nie ścierają ci się klocki nadmiernie? Nie czujesz jakiegoś "bicia" lub czegoś innego w czasie prowadzenia? A może grubość tarczy jest już znacząco mniejsza niż nominał? A może masz oryginalne tarcze i jakieś klocki "super sport" ? Na zużywanie się hamulców wpływa zbyt dużo czynników. Jeśli chcesz sprawdzić swoje hamulce jedź na "speedcar" tam sprawdzą Ci auto za 20zł. Może nie będzie to jednoznaczne  stwierdzenie co się stało ale da Ci jakiś obraz na sprawę. Co do BMW nie wiem jakie zamienniki są ok ale podobno jeśli chodzi o hamulce NIE kupuje się FEBI, miękkie i ogólnie kiepskie.
Porównanie kiepskie ale, skoda felicia, zamiennik tarcza i klocki zjechane do "zgrzytu" 8 miesięcy, oryginał 2 lata. Cena oryginału okazała się niższa niż 3 zamienników które w tym samym okresie musiały by być zamontowane.
Może warto zapytać też na BMW KLUB, chłopaki co nie co "liznęli" tematu, 328 to nie felicia jednak.
---Nie ważne czym jeździsz. Ważne jak tym jeździsz.---

denwer

Chłopie. Twój problem poruszyli na TVN24. Myślę że niedługo dostaniesz odpowiedź ;)
http://www.tvn24.pl/1,251,8,78407085,0,10225084,0,forum.html
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

Naitsabes

Mało z krzesła nie spadłem ;)

Szczurkov

Ta anegdota jest październikowym wydaniu MotoRmanii i zamiast BMW bohaterem jest Honda Transalp. Widać każdy już ma swoją wersję ...
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

robson

czyli inni tez to mieli ;)

mogłem zmienić, przecież nie mam BMW
bez podpisu