29 Październik 2020, 17:21:56

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Kawasaki Vulcan 700 z lat 80 szukamy rady/pomocy

Zaczęty przez motogirl27, 25 Styczeń 2011, 17:38:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

motogirl27

Mój szwagier  już "nieszczęśliwy" posiadacz w/w motocykla, kupując ów sprzęt był w pełni sprawny(moto oczywiście), teraz kiedy go odpali i przejedzie się parę minut i się zatrzyma to gaśnie i nie chce odpalić. Czasami zdarza się że w czasie jazdy 1 cylinder odmawia posłuszeństwa i przestaje pracować. Po wyłączeniu silnika i ostudzeniu po jakimś czasie zapala. Szwagier mieszka w zachodniopomorskim i nikt tam nie jest w stanie mu pomóc. Mozę Ktoś coś wie i mógłby coś doradzić.

Arek

Wydaje mi sie że wina leży po stronie układu zasilania - jak na ciepłym go zaleje to potem ciężko odpalić dopói mieszanka nie wyparuje z cylindra. Najpierw można sprobować wymienić ew. zamienić świece.

motogirl27

świece już tyle razy wymieniał ze to nie od świec

Arek

pablo

Moim zdaniem to jest zbyt wiele możliwych powodów takiego stanu rzeczy, a za mało danych żeby od razu coś wykluczyć .  Motogirl - spytaj  może szwagra po jakim czasie od uruchomienia, silnik przestaje pracować (czy osiąga temperaturę roboczą), jaki kolor mają elektrody w świecach które dopiero co wykręcił, czy kopci na czarno etc. ? Zgadzam się że to prawdopodobnie coś w gaźnikach , ale może to być też zaskakujący banał  jak np.  zatkany otwór wentylacyjny w korku zbiornika paliwa. 
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

Duszmen

Słuchaj, przecież taki sam moto ma nasz kolega forumowy Brein, sam mu go wiozłem :) Może warto byłoby z nim pogadać.
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20