26 Październik 2020, 16:07:31

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

polerowanie aluminium

Zaczęty przez pawelfj, 23 Listopad 2010, 08:25:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

pawelfj

Witam

Panie i Panowie,
zna ktoś w Kielcach lub okolicy warsztat/człowieka który profesjonalnie zajmuje się polerowaniem aluminium (felgi, detale itp.)? Chodzi o polerowanie metalu do stanu tzw "lustra"
Jeśli ktoś posiada namiary bardzo proszę o podzielenie się.

Pozdrawiam

tomekmajesty

kiedyś albercik z liberty motors robił to, teraz tam już nie pracuje ale z tego co wiem mają do niego namiary
go your own way

pawelfj

pablo

10 Grudzień 2010, 11:16:10 #3 Ostatnia edycja: 10 Grudzień 2010, 12:52:13 by pablo
Na pewno odpowiedni sprzęt i doświadczenie ma Janek Custom Bikes - budowniczy odlotowych czoperów  a la american chopper, on  ma warsztat chyba na terenie dawnej Agromy na Białogonie.  Ale nie będzie to tania usługa  - jest to bardzo mozolne i brudzące zajęcie,  zwłaszcza przy braku płaskich powierzchni (felgi) ,  i raczej nie uzyskasz takiego efektu jaki daje chrom ozdobny  - dużo  zależy od jakości aluminium. Poza tym takie powierzchnie bardzo szybko utleniają się i tracą połysk,  dlatego radziłbym od razu pokryć to dwuskładnikowym lakierem bezbarwnym dobrej jakości (gówniany szybko nabiera żółtawej dominanty).
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

piter

Cytat: pablo w 10 Grudzień 2010, 11:16:10
Na pewno odpowiedni sprzęt i doświadczenie ma Jasiu Koza - budowniczy odlotowych customów       ...

Kuza, kolego, Kuza.
W żadnym wypadku Koza.
Pozdrawiam
Piotr
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

pablo

Racja, a najlepiej to bez nazwisk - więc już poprawiam  ;)
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

KAMIL929

Polerka aluminium daje o niebo lepszy efekt od chromu ... chrom robi badziewne plastikowe odbicie jak dla mnie polerka Marzenie :)   Mówię tu o przerabianie elementów orginalnie nie chromowanych... Chromowanie za pomącą tych prądów innej metody w pl jeszcze sie nie spotkałem to porażka Robi sie taka warstwa dosyć gruba ogólnie nie polecam polerke każdy może sam zrobić wystarczy chcieć poszukać poczytać co i jak. . .

Moje polerki :) Nie mówię ze są professional ja starałem sie jak mogłem i tak wyszło :)
CBR 929 go go go !!!!

sz_kamil

jakich pas uzyłes do polerowania ?? polerowałes recznie czy mechanicznie ?? jakie lakiery do malowania ?? czy w miejscach gdzie nie ma koloru kładłes jakis bezbarwny podkład czy sam klar ?? w sumie mam u siebie do wyczyszczenia felgi i lagi tylko obawiam sie zeby dobrze zabezpieczyc potem aluminium przed utlenianiem . Dlatego interesuje mnie twoja metoda bo efekt fajny

connekt

Wygląda dość ciekawie i pewnie sporo czasu pochłonęło,ale wygląd wart jak dla mnie. A może kiedyś walnąć je całe w jakiś kolor lub wzór

Fafik

też szukam kogoś do polerowania pokrywy zaworów, zacząłem robić to sam ale efekt nie jest porywający.

w Łodzi znalazłem kolesia od tej strony :  http://www.polerowaniealuminium.com/

widziałem ma żywo efekty pracy i wygląda super. jak nie znajdę nikogo w Kielcach to śle do niego.
moja ciuchcia :)

Na drogach pełno jest szaleńców, pchają się na trzeciego, jeżdżą jak wariaci.....naprawdę......czasem aż ciężko ich wyprzedzić...:)

Kuba`125

W zeszłym roku też szukałem speca od polerki i dowiedziałem ,się że kiedyś na Cedzynie jakiś facet się tym zajmował,ale niestety namiaru nie zdobyłem.Nie mam też informacji czy nadal się tym zajmuje,spróbuje się popytać może uda się zdobyć namiar.
Dziewięć pięć czteRRy ;D

boodach

Podbijam temat. Potrzebuję kogoś kto porządnie wypoleruje mi silnik od Janka. Zamierzam wysłać do tego gościa z Tomaszowa o którym mowa wyżej ale jakbyscie mieli namiary na kogoś ze świętokrzyskiego to byłbym wdzięczny.

Kariot

Taką instrukcję dostałem od gościa jak jeszcze bawiłem się z Jawą, który polerował tego Junaka: http://polskajazda.pl/Motocykle/Junak/M-10/114915:

oto cała procedura, jest ona troche pracochłonna i czasowa ale efekty od razu widać:
najpierw bierzemy papier ścierny 80 i polerujemy swoją powierzchnie dokladnie, po wypolerowaniu zwiekszamy ziarnistosc kolejno 120, 150, 220, 400, 600. Po tych zabiegach powierzchnia powinna byc matowa i nie powinno byc widac zadnych rysek, jezeli sie pojawiają powtarzamy czynnosc aż do uzyskania gladkiej powierzchni. Nastepnie zabieramy sie za polerowanie papierem wodnym 600, 800, 1000, 1500, 2000 i 2500 ja takze uzylem 3000 dla lepszego efektu. Po tej czynnosci powinno powstac tzw. efekt lustra gdzie mozna sie juz przejrzec ale jeszcze jest niewyrażne. Bierzemy gruboziarnisto paste polerska i polerujemy, nastepnie zmieniamy na drobnoziarnista i powtarzamy czynnosc. Na koncu uzywamy pasty farecli i polerujemy, po wykonaniu dokladnie tych czynnosci mozemy sie przejrzec w naszej polerowanej powierzchni. Nie jest to prosta czynnosc, prosze sie nie spieszyc, i robic to dokladnie a napewno bedziesz zadowolony. Przy polerowaniu pastą najlepiej jest uzyc szlifierki lub wiertatki z zamontowanym futrem. Prosze takze pamietac aby nie przegrzac polerowanego aluminium poniewaz sie utlenia pod wplywem temp. i cala nasza praca na marne. U mnie juz przez 2 lata od polerowania powierzchnia nadal jest idealna.
796-314-945