22 Październik 2020, 01:55:09

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

honda dax

Zaczęty przez tomekmajesty, 16 Listopad 2010, 14:54:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekmajesty

16 Listopad 2010, 14:54:16 Ostatnia edycja: 16 Listopad 2010, 15:00:30 by tomekmajesty
trzeba w końcu rozpocząć ten dział ;)
mimo że jeżdżę na dość duzych motorkach :)
to jednak jeden maluch mnie fascynuje i szukam w dobrym lub idealnym stanie egzemplarza, ale też proszę was o informacje na temat tego sprzęta:
HONDA DAX
kanon małych motocykli, super silniczek od 50 do chyba 150 ccm, proszę o różne info :)
go your own way

denwer

Ja znam jego silnik :P bo mam takowy w moim knighcie.
Są też chińskie odpowiedniki Hondy Dax/monkey.
Ogólnie jak coś będziesz brał to przynajmniej z 110cc bo 50cc w tym silniku to nieporozumienie,
Moto fajne ale malutkie - porównałbym go do naszej motorynki (może troszeczkę większy).
Z ciekawostek ma odkręcaną kierę ręcznie (bez kluczy) - nie wiem po co, ale myślę żeby mniej miejsca zajmował.
Spalanie 50cc około 2l/100km. Mój knight (cięższy) z 110cc spala około 2.5l/100km.
Bzyk idealny do miasta na duże korki (wciśnie się wszędzie)
Siedziałem na tym i 1 wrażenie trochę dziwne ale daje radę :P
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

Kuba`125

Wreszcie coś w tym dziale :D,w sumie ja powinienem działać w tym dziale bo jeżdżę 125-tką,ale chyba niestety jestem jedynym forumowiczem co takiego sprzęta dosiada.Jako miłośnik Hond ubolewam,że tak legendarnego modelu nie widziałem na żywo.
Dziewięć pięć czteRRy ;D

tomekmajesty

miałem do tej pory dwie 125 tki
hondę rebel 125, piękna czerwona, 2 cylindry, dwie rurki, super silniczek, ale do 110 km/godz
yamahę majesty 125, bardzo wygodny skuter, komfort, eko silnik (oczwysiście włoski :D)
powiem ogólnie, jeżeli ktoś jeździ głównie po mieście i czasem w trasę do 200/300 km super sprawa, motorki tej klasy 125 są lekkie zwinne a na trasie do Krakowa nie musiałem dać się wyprzedzać przez tiry ;)
ale i tirów nie da się wyprzedzić :(
miasto i 125 lub drogi podmiejskie, spalanie 2,5 l/100 klasa pogardzana niesłusznie  :)
go your own way

robertu

Jeśli kupować ten motorek, to tylko z silnikiem 125cc.
Jeżdzę na SkyTeam ST125-6, który jest kopią Hondy DAX 125.
Polecam, niezła zabawa :)
szerokości i gumowych drzew

izydor

Chyba troszke temat sie przedawnil  :P
Brum.. brum...

robertu

Eeeee, tam od razu przedawnił.
Jak ktoś szuka informacji to nawet archiwalne posty są pomocne.
szerokości i gumowych drzew