24 Październik 2020, 21:27:03

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Wydech

Zaczęty przez Kuba`125, 31 Październik 2010, 19:21:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kuba`125

Witam zastanawiam się nad jakimś wydechem dla swojej niuniu,ale... jest ich bardzo mało a jak już są to cholendarnie drogie  >:(.Mam prośbę jeżeli ktoś ma lub zna kogoś kto ma wydech do cbr125R to proszę o kontakt.

Pozdrawiam kuba
Dziewięć pięć czteRRy ;D

tomekmajesty

go your own way

Kuba`125

Hmm ofertę mają ciekawą,nie myślałem nawet o LEO bardziej Youshimura/ ARROW(oczywiście używki) trzeba będzie śledzić allegro udać się na moto giełdę a nóż się coś ciekawego w przystępnej cenie trafi :)
Dziewięć pięć czteRRy ;D

Arek

To zależy czego oczekujesz, jak wyglądu to jest kwestia gustu, jeżeli osiągów to chyba ciężko będzie kupić.

Kuba`125

Nie chodzi o osiągi po prostu,żeby moto ładniej brzmiało.
Dziewięć pięć czteRRy ;D

loony

Jakbyś chciał to mam tłumik DEVIL'a, który został mi po mojej FZR400RR... może by pasował ;) Nie jest w jakimś rewelacyjnym stanie - ale cena też byłaby niewygórowana... bo leży w garażu zbędny.

Zawsze możesz obejrzeć, przymierzyć posłuchać, jak będzie Ci pasował to weźmiesz, jak nie to nie...

Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.

Kuba`125

Prawdopodobnie nie będzie pasował więc  niestety,ale zmuszony jestem dalej poszukiwać.
Dziewięć pięć czteRRy ;D

Arek

Wiesz samą końcówkę to kwestia przerobienia/dosztukowania mocowania do seta i do podwozia, z każdym wydechem większtym będziesz musiał tak zrobić ;) Typowy do CBR 125 będzie raczej drogi.

Kuba`125

Dlatego szukam raczej używanego ,nie chcę się bawić w przerabianie itp.Dużo ludzi montuje dominatory bo raz,że są nie drogie i podobno nieźle brzmią,ale tu już trzeba pogadać z kimś kto miał do czynienia z tym wydechem,bo ceny są dobre,ale jak jest z trwałością /jakością to nie mam zielonego pojęcia .
Dziewięć pięć czteRRy ;D

Arek

Ja i tak byłbym za przerabianiem jakiejś fajnej końcówki bo osiągów raczej dogodnie Ci nie poprawi :) :)

tomekmajesty

3 Listopad 2010, 22:43:24 #10 Ostatnia edycja: 3 Listopad 2010, 22:59:26 by tomekmajesty
jak tłumnik jest dedykowany do konkretnego modelu moto to jednak poprawia osiągi. chociaż nie tak bardzo bo trzeba by zrobić pełny tunning, ale trzeba pamiętać że jednak nie każdy wydech pasuje do każdego moto, jest to o tyle ważne, że przecież po zmianie rury trzeba jeszcze nowe ustawienia zrobić, dlatego czasem zamiast poprawić sobie mozna pogorszyć
a tutaj sobie sprawdź jest niedrogi nowy
http://www.moto-akcesoria.pl/tlumik-aluminiowy-streetfighter-ii-do--honda-cbr-125-r,p,26103
a jak jesteś cierpliwy obserwuj ten sklep (jest to polski Louis) zaczęły się w nim wyprzedaże i może w grudniu, styczniu lub lutym zejdą z ceny, z reguły od 20-50%, to może za niedużą kasę zakupisz rurkę

a używki tutaj
http://archiwumallegro.pl/search/4412586-wydech-honda-cbr-125r.html

no i trochę filmików
http://www.youtube.com/watch?v=vG_9ku5gUuw

i jeszcze tunnig
http://www.cbr125-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?f=6&t=412
go your own way

Kuba`125

Tak właśnie dzisiaj rano przeglądałem ten sklep i wydech fajny ,ale drogi.Z tego co patrzyłem to poczekam na jakąś używkę youshimura arrow albo  Akrapa bo używki chodzą po 300-400 złoty a brzmią wspaniale.Generalnie od początku szukałem dedykowanego wydechu do CBR,żeby nie bawić się w jakieś kombinowanie.
Dziewięć pięć czteRRy ;D

tomekmajesty

cóż nie jestem mechanikiem ale wydaje mi się że powinien być wydech dedykowany do modelu lub chociaż zaprojektowany do pojemności i mocy silnika ::)
popytaj fachowców, polecam Pitera z forum, możesz wysłać mu prywatną wiadomość na pewno odpowie
nie dalej jak kilka dni temu właśnie dyskutowaliśmy na temat filtrów kn i dyno jet
często wydane pieniądze nic nie dają :(
ja mam triumpha thunderbirda i wydech opcjonalny przelotowy, ale produkcji też triumpha i .... jestem bardzo zadowolony, super dźwięk, itd, ale za dwie sztuki org made in uk zapłaciłem .... 1500 zeta ;D
jakość kosztuje i marka też niestety ;)
go your own way

Arek

Cały układ owszem, ale sama końcówka nie musi być dedykowana, głównie one są dedykowane pod kątem mocowania, mniej pojemności komór.

Kuba`125

7 Listopad 2010, 22:12:12 #14 Ostatnia edycja: 7 Listopad 2010, 22:20:51 by Kuba`125
Już pisałem,że w grę wchodzi tylko dedykowany wydech do CBR125 i orientuję się mniej więcej w temacie wydechów do niej.Znalazłem na allegro używanego streetfightera za przystępne pieniądze ,ale po przeżyciach więc dalej poszukuje.Na początku wpadł mi pomysł,żeby założyć seryjny od 954,ale troszkę za duży i kijowo by wyglądał :P

Wielkie dzięki za pomoc i zaangażowanie w temacie :)
Dziewięć pięć czteRRy ;D