Nasze inne pasje ;-)

Zaczęty przez Kuba`125, 28 Październik 2010, 22:19:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kuba`125

Cytat: tomekmajesty w  3 Listopad 2010, 23:07:23

z ryb lubię schabowy ;D


O tak też bardzo lubię tę rybę :D
Dziewięć pięć czteRRy ;D

blaz

To i ja coś dorzucę:
-motocykle i grzebanie przy nich
-zabawa lalkami - to praca i hobby
-architektura drewniana ( stare dworki itd)
Błażej Wawszczyk

kali

4 Listopad 2010, 12:11:59 #17 Ostatnia edycja: 4 Listopad 2010, 15:43:23 by Naitsabes
Moja pasja ?????????
Zacznę od definicji (cytuję):
Pasja polega, na bardzo intensywnym, emocjonalnym zaangażowaniu się w daną sprawę.
Leksykon PWN podaje taką definicję pasji: 'silne, namiętne przejęcie się czymś, zamiłowanie do czegoś, przedmiot czyjejś namiętności'.

Żyć z pasją.

Ilu znasz ludzi, którzy żyją z prawdziwą pasją? Albo z pasją zajmują się jakąś określona działalnością?
Takich ludzi nie jest zbyt dużo. A na pewno nie jest tak, że jest to dominujący sposób działania większości naszego społeczeństwa. Aby żyć z pasją trzeba się z nią urodzić albo na nią natknąć w trakcie życia. Jest jeszcze trzecia droga, można się na pasję zdecydować.

Z pasją jest podobnie jak z majątkiem. Można się z nim urodzić, można go dostać w trakcie życia w formie spadku lub darowizny i można się go dorobić rozumnie pracując nad pomnożeniem tego, co się ma. Jest jednak mała różnica ? pasji nie można ukraść (a pieniądze można). Można się jednak pasją zarazić lub zainspirować. Aby jednak tak się stało, potrzebna jest decyzja. Jeśli nie zdecydujesz się, aby żyć z pasją, to masz małą szansę na to, by ta potężna siła sprawcza rozwinęła się w twoim życiu na dużą skalę. To tak jak z dobrym wynikiem w sporcie. Potrzebna jest decyzja i sporo konsekwentnej pracy.

Jak pasję rozwijać.

Podobnie jak mięśnie. Jeśli już zdecydowałeś, żeby angażować się z pasją w określone przedsięwzięcie to pozwól sobie na pozytywną emocjonalność - kochaj, pragnij, ubóstwiaj, interesuj się ... Na początku niekoniecznie będzie to od razu eksplozja emocji. Jednak, jeśli będziesz cierpliwy i konsekwentny, to uczucie zacznie się rozwijać. Będzie tak jak przed wojną mówiły nasze babcie 'najpierw się ożeń, a uczucie przyjdzie potem'. Tak więc, zacznij stopniowo coraz silniej świadomie angażować pozytywne emocje w to co robisz. Nie pracuj byle jak w emocjonalnej warstwie tego, co robisz. Pielęgnuj odpowiedni emocjonalny pakiet, który uruchamiasz.
W tym treningu rozwijania siły emocjonalnego zaangażowania pamiętaj o przyjemności z tego, co robisz. Angażuj się w takim stopniu, w jakim sprawia ci to jeszcze przyjemność. Jeśli się zmęczysz, to odpocznij. I znowu zaangażuj się tak mocno jak potrafisz.
Dużym plusem z takiego ćwiczenia jest to, że zaczniesz lepiej rozumieć swoje emocje. Dla większości ludzi emocje są czymś trudnym od uchwycenia i do kierowania. Ćwicząc w opisany powyżej sposób lepiej zaprzyjaźnisz się ze swoimi emocjami, z ich ruchem, dynamiką, właściwościami. Zaczniesz też rozwijać w sobie umiejętność kierowania własnymi emocjami. A to jest umiejętność, która w życiu przydaje się bardzo.

Żyć z pasją i mądrze kierować własnymi emocjami.

Jeśli czytałeś biografie ludzi genialnych to wiesz, że czasami, lub nawet częściej, bywało, że mieli oni głębokie kryzysy, a silne emocje powodowały trudne dla otoczenia i nich samych zachowania. Nie wystarczy dorobić się samochodu z silnikiem dużej mocy i świetnym przyspieszeniem. Trzeba jeszcze umieć czymś takim jeździć. Dlatego im większe uruchamiamy emocje, tym ważniejsze jest abyśmy byli spójni wewnętrznie, ugruntowani i mieli klarowny kierunek życia.

Emocje są doskonałym doradcą i sługą człowieka.
Na wyższych stanowiskach spisują się znacznie gorzej.

Jeśli uruchamiamy bardzo silne emocje, ważne jest abyśmy regularnie je uspokajali, wyciszali. Po to chociażby, by się nie 'wypalić'. Warto powracać do spokoju, równowagi, harmonii.

Jeśli to wszystko prawda to:
- sport: narty, fitness i kibicowanie wszystkim sportom z priorytetem KORONA KIELCE
- motocykle i nie naprawa
- wędkarstwo bardzo chętnie ale z ludźmi o jeszcze większej pasji nawet na dorsze
licho przy Was, a i o to muszę walczyć.......
kali

Radek

Po sportach walki, siatkówce i tenisie pozostały mi - kontuzje :P więc narty w tym roku będą rdzewiały.

Cytat: tomekmajesty w  3 Listopad 2010, 23:07:23
kurde
to ja staruszek przy was z moją whisky i cygarami ;)
...

tomek - tu możemy wymienić doświadczenia ;D

Fotografia - wracam do pasji którą bawię sie od wczesnych lat. Wiem, że wielu z Was fotografuje. Może połączymy wypady motocyklowe ze wspólnym fotoplenerem?

Motorynka

wątku nie ma co zamykac bo bedzie sie odkurzal co jakis czas.
moja pierwsza pasja to konie,  moto, rysunek, grafika komp, narty, lyzwy, siatkowka, a rybki u tatusia na stawiku czasem lapie.

KIPER

To może i ja się wypowiem w temacie. Moim drugim hobby po motocyklu jest krótkofalarstwo... Pewnie niewielu z kolegów zna temat ale polecam. Super sprawa.
Pozdrawiam Krzysiek SQ7OED
KIPER

Rafał

=Boks=, siłownia, pływanie, film, internet, muzyka, kiedyś modelarstwo(teraz jakoś czasu brak/chęci), od niedawna można powiedzieć, że terrarystyka (jaszczurki) :)
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

robert73

tam gadacie, moja najwieksza pasja to browar i dupeczki a potem wyszywanie i szydelkowanie oraz robota na drutach. :)

Gery

W zimie snowboard ( za  tydzień robię instruktora - trzymać kciuki:) a w lecie oprócz motocykli, żeglarstwo (mam patent) a kiedyś jeździectwo konne (nie ja jeden na tym forum:))
V2 czy V4 ale zawsze V:)

shpx

Kurcze, dlaczego jak dopiero się wyprowadziłem z Kielc, dowiaduję się, że ktoś z motonitów ma instruktora (bo zakładam, że mieć będziesz). Tak bym się nauczył w końcu jeździć, a tak... znowu wróciłem nad morze więc temat odłożony na przyszłość... ;-)
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Gery

 No i tak sezon już w Kielcach sie skończył, wiec zapraszam na nastepną zimę do Kielc:)
V2 czy V4 ale zawsze V:)

Borowinka

ja również uwielbiam łowić ryby :D!! mam swoja ukochaną wędkę :) Lubię wziąć sobie kocyk, jakieś piwko i jechać nad rzekę łowić :) to jest to :D fajnie jest łowić ryby w towarzystwie, niestety moi znajomi się tym nie interesują więc też służę towarzystwem :D 
kwiaty we włosach targa wiatr :)

Arek

Chętnie się z Tobą wybiorę, raz byłem nawet na zawodach łowieckich, i jak na kompletnego amatora i 3 godziny zmagań złowiłem zacną płotkę bodajże 0,6kg xD Zajęcie dla cierpliwskich ;D

Borowinka

zawsze chodzę na płotki i okonie :D ! czasem na karpia :) to kiedy idziemy ;>?
kwiaty we włosach targa wiatr :)

Arek

Chwilowo bez 2oo ale już się szuka :) Tak więc prędzej czy później się spotkamy w czwartek bądź piątek, co chyba można uznać jako wspólne pielęgnowanie "jedynej słusznej" pasji  ;D