21 Wrzesień 2020, 09:51:26

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Bezpieczeństwo i przestrogi.

Zaczęty przez shpx, 28 Lipiec 2009, 14:04:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wroni

widziałem na forum kilku instruktorów więc sobie pomyślałem panowie że najlepiej edukować dzieciaki już na poziomie kursu i to nie tylko na kat A ale na każdą inną. Jaśli będziemy czekać że może rząd albo jakaś inna organizacja to zobaczymy tą kampanię jak nie przymierzając świnia niebo :D
Mamy pewnie w naszym gronie również pedagogów...  może jakieś spotkania w szkołach! Myślę sobie że takie działania mają sęs a nie czekanie że może ktoś coś kiedyś...
Rafał Wrona

Rafal

Dokładnie tego typu działania wymagaja czasu.Trzeba zacząć od podstaw.Kursy na prawko itd pokazywanie filmów kursantą niech maja swiadomość co sie może stać. Nic od razu sie nie bierze zwłaszcza w pl kraju gdzie przepisy są po to zeby je łamać a nie przestrzegać .

Arek

No zaskoczyliście mnie bardzo dobrym pomysłem. W gimnazjach np. możnaby jakieś spotkania robić, albo lepiej w liceum bo wtedy wszyscy na prawko itd. chodzą - naprawdę mogłoby poskutkować.

shpx

Absolutnie jestem za takimi pogadankami. Najpierw jednak to my musimy się spotkać i do takiego spotkania dobrze przygotować.
Ponieważ chodzi o ludzi młodych, to musi być z odrobiną humoru, ale jednocześnie przystępnie dla nich. W końcu ja się nie czuję wiele od nich starszy! ;)
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Niszczacy_zboze

Cytat: Arek w 20 Listopad 2009, 21:25:25
No zaskoczyliście mnie bardzo dobrym pomysłem. W gimnazjach np. możnaby jakieś spotkania robić, albo lepiej w liceum bo wtedy wszyscy na prawko itd. chodzą - naprawdę mogłoby poskutkować.

tak całkiem serio to nawet podejście licealistów do takich pogadanek jest takie, że wejdzie jednym uchem a wyjdzie drugim u większości. Traktują to jako wolna lekcja, nie coś ciekawego. Dlatego może przydałoby się coś szokującego ?
www.gloriamaris.pl Kursy na ratownika WOPR, Patenty motorowodne, patenty żeglarskie, kursy nurkowania i inne.

http://kz440.za.pl/

Wroni

Szanowni Państwo
pogadanki typu, trzeba zszokować  młodzież drastycznymi filami mijają się z celem - nie działa! to już przerobiłem ! Dzieciakom trzeba mówić a, najlepiej wsadzić na motockl i przewieźć kawałek niech przeżtyje to co my! to nie muszą być żadne códa - wystarczy żeby zobaczali świat z naszego punktu widzenia! Panie i Panowie kto może to niech działa, jak się razem zobaczymy - pogadajmy - a, nóż cóś wymyślimy :D w sęsie mądrego!!! 
Rafał Wrona

Arek

W sumie kolego  niszczący plony (bez obrazy ;D) dobrze zauwazyłeś - bynajmniej w mojej klasie też skończyłoby się na lekcji jak na stołówce. Przypuszczam, ze bardziej dotarłoby, gdyby zrobić takie spotkanie choćby na głupim boisku szkolnym, w ciepły wiosenny dzień, z udziałem motocykli - myślę że to by bardziej podziałało.
Również filmiki, ale to możnaby zastąpić np. jakimiś broszurami, bo niestety oglądanie jakiegokolwiek filmu podczas lekcji to czasem jedyna forma odpoczynku....(Z punktu widzenia dojeżdzającego 30km do szkoły)

Rafal

A ja mam pytanie czy na kursach na prawko( nie ma znaczenia czy to jest kat.A czy B) są poruszne tego typu spraw.Bo to chyba Ci ludzie będą potrzebowali tego typu swiadomośći na drodze.Oparte dobrym wykładem,okraszonye ciekawymi filmami może stanowić klucz do sukcesu.

Duszmen

Są takie tematy przedstawiane i poddawane dyskusji ale leży to w gestii prowadzącego wykłady. Tak naprawdę, trzeba przemawiać do świadomości ludzi na różnorakie sposoby. Jednemu wystarczy wytłumaczyć, inny zareaguje na drastyczne fotki czy film. Każdy człowiek to indywidualność, a już szczególnie to trzeba widzieć na praktycznej nauce.
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

Niszczacy_zboze

Trzeba by jeszcze zaznaczyć to, że ja robią A i B na wykładach nic nie wspomnieli o motocyklach, ubraniu, zagrożeniach, jak się ratować itd.
www.gloriamaris.pl Kursy na ratownika WOPR, Patenty motorowodne, patenty żeglarskie, kursy nurkowania i inne.

http://kz440.za.pl/

Arek

U mnie na wykładzie były filmiki, ale bez szczególnego uwzględnienia motocykli.
A teorię na A miałem tylko podbitą jako że rownolegle robiłem B...

Rafał

"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton