4 Grudzień 2020, 07:19:14

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Pierwsze moto

Zaczęty przez tomek_t, 25 Sierpień 2010, 21:48:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomek_t

Witam wszystkich. Potrzebuję dorady fachowców w sprawie pierwszego motoru. Nadmieniam, że od niedawna jestem posiadaczem prawa jazdy kat. A i nigdy wcześniej nie jeździłem  :) Obecnie mam dylemat: czy kupić na początek np kawasaki gpz500, czy mogę wskoczyć na yamahę fazera. Przyznaje, że tej ostatniej bije się troszkę bo ma 100 koni :-\ - zastanawiam się jednak, bo o wiele bardziej mi się podoba. Proszę Was o rozwianie wątpliwości i pomoc w podjęciu decyzji. A może w ogóle nie szaleć z mocą i kupić GS-a lub CBR-kę...?
Pozdrawiam i z góry dzięki.

denwer

Jak ktoś ma poukładane pod czupryną to i 100 koników okiełzna .

A tu zaprzeczę temu co powiedziałem wyżej:
Nawet tego co ma poukładane pod dyńką po kilku(nastu) wypadzikach będzie ręka swędzić, żeby sprawdzić ile maszynka potrafi.

Powiem tak:
Jak jesteś narwany i lubisz adrenalinę kup na początek coś słabszego. Zawsze możesz sprzedać i zmienić na coś większego. Zdrowia nie kupisz.
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

Buchaj

Dokładnie najważniejsze jest to co się ma w głowie.Ja na mój pierwsze moto kupiłem GSX-R 600,wiele osób nie była przekonana za bardzo za tym pomysłem ,ale parę osób mnie jakoś zrozumiało.I jak narazie nie wykorzystałem jeszcze wszystkich możliwości tej mocy i mnie nie "korci".Ważne jest również żeby nie przecenic swoich możliwości(umiejętności).Wiadomo na początek można coś słabszego,a w przyszłym roku jak bd się już czuł pewniej i nabierzesz umiejętności to wtedy coś mocniejszego
Tutaj chodzi o pasję...

MarcinKielce

25 Sierpień 2010, 23:54:48 #3 Ostatnia edycja: 25 Sierpień 2010, 23:58:21 by MarcinKielce
Zdecydowanie popieram przedmówców na początek jakaś 500ccm 2oo "bestia" Np poszukaj wśród Suzuki GS 500 50KM, vmax ok 180km\h, łatwy w obsłudze i dość tani w eksploatacji a jak Ci się znudzi to za sezon czy dwa będzie łatwo go sprzedać i na pewno nie straci za wiele na wartości.

PS A jeśli już tak bardzo korciło by Cie więcej to może SV 600??

PS 2 ot proszę takie dwa przykładziki małe
http://otomoto.pl/suzuki-gs-gs500-gs-500-z-niemiec-1999-M2151437.html

http://moto.allegro.pl/suzuki-sv-600-okazja-okazja-i1196156735.html
---Nie ważne czym jeździsz. Ważne jak tym jeździsz.---

Buchaj

Właśnie SV 600 super motocykl na początek chyba, jak kupiłem GSX-R to po fakcie pomyślałem że mogłem kupic SV bo i jak nie wykorzystuje całej mocy.SV dla Ciebie to jest to;)
Tutaj chodzi o pasję...

MarcinKielce

A gdzie podziały się te czasy kiedy pierwszym moto był "Świntuch" albo "Etka" ?? Ehh.....23KM w ramie zapach spalanego mixolu....
Dobra, dobra poniosło mnie trochę :):)

Buchaj

hehe gdzie ta elektryka gdzie wszystko można było izolacją naprawic i jechało dalej(czyt.CZ)hehe
Tutaj chodzi o pasję...

MarcinKielce

pawel

Cytat: denwer w 25 Sierpień 2010, 23:19:18
A tu zaprzeczę temu co powiedziałem wyżej:
Nawet tego co ma poukładane pod dyńką po kilku(nastu) wypadzikach będzie ręka swędzić, żeby sprawdzić ile maszynka potrafi.

Ja po 3 m-cach jazy sprawdziłem dopiero co mój VTX potrafi ile pójdzie. Test był krótki 230km/h poleciał.

tomek_t

Panie i Panowie,
Z uwagą przeczytałem Wasze posty. Dzięki za nie, ale nadal nic nie wiem :) W jakość oferowanych motocykli wierzę, ale to musi być też coś, co mi się podoba. Poza tym chciałbym kupić coś po 2000r prod. - chcociaż to nie auto, to lepiej bym się czuł  z takim sprzętem  ??? - a może się mylę? - proszę wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli zbłądziłem  :). O suzuki gs 50 km myślałem lecz chciałbym coś z owiewkami... Myślę, że daje pewien komfort jeśli chodzi o "muchy na kasku"  :D (a może to błędne rozumowanie...?). Ponadto owiewki... Wiem, że to nie tarcza..., ale może dają jakieś - chociaż złudne "poczucie bezpieczeństwa"? ;D I jeszcze... silnik chłodzony powietrzem... chyba trochę większej kultury pracy można się spodziewać po chłodzonym cieczą...? Tak przynajmniej mi się wydaje. Proszę o komentarze - będą mile widziane i za każdy będę bardzo, bardzo wdzięczny. Oczywiście, jeśli słyszeliście o czymś pewnym i ciekawym do sprzedania - zastanowię się. Mile widziana propozycja od motocyklisty - pasjonata do 7000, może 7500 zł.
Pozdrawiam i jeszcze raz z góry dzięki za podpowiedzi

pawel

Poniższa wypowiedź nie zadowoli Cię w pełni ale wielu z przerabiało taki sam dylemat i powie Ci tak:
Kup ten, który Ci się podoba i będzie Ci go łatwiej sprzedać po 1-2 sezonach. Po 1 sezonie będziesz wiedział już dokładnie jakiego motocykla szukasz co Ci będzie potrzebne w nim mam na myśli wyposażenie. Na początek jednak raczej coś lekkiego o niedużej mocy.

Ja gustuje w kanapach i turystycznych enduro. Dlatego nie podpowiem Ci co wybrać najważniejsze, żeby motocykl Ci się podobał.

tomek_t

Taaaak... Paweł (Jaszczur) a może to jest droga...? Myślałem kiedyś też o transalpie lub innym turystykiem z dużym przednim kołem i miękkim zawieszeniem, którym można pojechać w lekki teren - np leśną drogą... Może aprilla lub coś takiego... Większa pojemność lecz mniejsza moc.. może to jest alternatywa...? Boję się tylko włoskich motorów (choć są przeurocze) tak jak i samochodów (chociaż ostatnio... alfa 159 to dla mnie cudo  :))

pawel

Podjedz do Liberty tam jest komis po prostu przymierz się i usiądź na motocyklach, które Ci się podobają będzie już widział mniej więcej - jak chcesz siedzieć jak Ci wygodniej :).
Gpz500 jak dla mnie leżysz na baku "ścigacz", transalp pozycja wyprostowana mniej męcząca na dłuższych trasach
Mapka sklepów w Kielcach

tomek_t

Dzięki Paweł. Ja właśnie słyszałem, że gpz jest wygodny, fazer też tylko "wyrywny". Ale co z 2 częścią pytania - tzn np aprilla pegaso (chyba :)) - to nie są jakieś awaryjne maszyny?
GPZ ciężko kupić w świętokrzyskiem teraz akurat. Może znalazłbym coś innego ciekawego blisko?

MarcinKielce

26 Sierpień 2010, 13:09:24 #14 Ostatnia edycja: 26 Sierpień 2010, 13:17:05 by MarcinKielce
Tomek a może takiego cukiereczka.........

http://otomoto.pl/honda-xl-600-v-transalp-M2093480.html

W sumie mieści się w twoich kryteriach wyboru :)

A tym to nie jeździ przypadkiem ktoś z KFM...??

http://moto.allegro.pl/suzuki-freewind-xf-650-1998-kielce-i1197760836.html

Jeszcze jeden edit

To już jest na prawdę fajne :)

http://moto.allegro.pl/yamaha-xtz-660-tenere-zadbana-warto-i1193618036.html