23 Wrzesień 2020, 19:54:31

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

BMW F 650 vs Kawasaki KLE 500

Zaczęty przez robson, 23 Sierpień 2010, 23:10:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson

Poszukuję motocykla, którym można zjechać z asfaltu w lekki teren, szutry, itp.
Najbardziej odpowiadają mi te sprzęty, chociaż może podpowiecie jeszcze inne. Proszę o opinie na ich temat. Interesują mnie roczniki 99-01 ze względu na cenę, chyba, że starsze albo młodsze są dużo lepsze :) Ambitny plan jest taki, że będzie to drugie moto w "stajni".
bez podpisu

shpx

Robert, a pierwsze kiedy będziesz mieć? ;)
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

robson

się czepia :) coś się pospawa zimą, dam ogłoszenie kupię komarka na części :)
bez podpisu

tomekmajesty

miałem f650, fakny sprzęt... tylko który mi się nie podoba? chyba żaden ;D
ale wracając do tematu bmka jest dla większych facetów, wysoka, środek ciężkości też wysoko, zmiana biegów poniżej 4 tysiące wyrywa plomby, da się jeździć po szutrach i lekkim (bardzo) terenie
kawka jest mniejsza, bardziej spokojniejszy silnik (2 gary)
trzeba się przejechać, ja mam 182 wzrostu i na bmw ledwo dostawałem odnóżami do ziemi :o
ale bardzo dobry silnik... oczywiście austriacki rotax a moto wykonane w ... włoszech :D
jeździłem bezawaryjnie 2 sezony, bieszczady, miasto wycieczki po drogach polnych superowo :)
palił 4/5 litrów, miałem wersję na gażniku w zabójczym czerwonym kolorze, naprawdę fajne moto, ale dla gości około 180 cm i więcej 8)
go your own way

pawel

Cytat: tomekmajesty w 24 Sierpień 2010, 23:06:10
miałem f650...
....
ale dla gości około 180 cm i więcej 8)

Może są jakieś zestawy obniżające?

Arek

robson

To jeszcze tylko obcasy 5 cm i ok. Jak się trafi w okolicy bmw to się przymierzę z ciekawości.
bez podpisu

scyzoryk

do takich zastosowań moim zdaniem najlepszym wyborem jest Transalp :) Motocykl rewelacyjny. V-ka bardzo dobrze sprawdza sie w terenie, równo ciągnie od niskich obrotów. W trasie nawet załadowany nie męczy się tak jak singiel. Silnik o wręcz legendarnej trwałości. Ja miałem 3 sezony absolutnie bezproblemowej jazdy ale znam egzemplarze z klubu Transalpa które mają po 100-200 tys realnego przebiegu i nadal jeżdzą bez remontu.

W terenie nawet nie tak bardzo lekkim daje radę, w trasie wygodny, w dwie osoby objechałem nim Chorwację, Bośnię + wiele bliższych wycieczek. Spalanie na poziomie ~5L.

Chcesz konkretne info pytaj śmiało :)
Pozdr
Maciek

Historia:
Simson S51B -> WSK 175 -> SHL M17 Gazela -> Jawa CZ175 -> Honda MTX 80 -> Suzuki GS 650G Katana -> Suzuki GSX 550EF -> Honda xl600v Transalp -> Yamaha TDM 900 - > Honda xl650v Transalp -> BMW R1200GS