5 Grudzień 2020, 05:26:29

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Mandat za pomoc w zabezpieczaniu :((

Zaczęty przez sz_kamil, 22 Sierpień 2010, 13:38:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

sz_kamil

Witam ,
Jak pewnie juz wiecie ( a Ci co nie wiedza to sie dowiedza :P ) wczoraj podczas konduktu załobnego naszego kolegi , pomagałem w zabezpieczaniu przejazdu , i oto   na skrzyzowaniu ul. Seminaryjska z Tarnowska ( Al . Solidarnosci ) zostałem zatrzymany przez nadgorliwego pana Komendanta Kielceckie Drogowki , ktory to prywatnym autkiem wracał z pracy ( biedak ponoc był zmeczony i miał zły dzien , pewnie dlatego ze musiał w sobote do pracy isc ) W/w Panu nie podobało sie to ze sami podejmujemy probe zabezpieczenia i bezpiecznego przejazdu , od tego  ponoc   jest POLICJA a nie my . Pan udał sie do swojego wypucowanego Audi i wezwał patrol ktory akurat miał Służbe . Na miejsce przyjechał Policjant który o dziwo  :o  zabezpieczał parade w Pinczowie . Po dłuzszej rozmowie ( policjant wykazywał oznaki zrozumienia i smiem przypuszczać ze gdyby nie nadgorliwosc przełozonych sprawa zakonczyła by sie pouczeniem , a moze nawet by jj nie było )  zakonczyło sie mandatem 200 zł i 2 pkt karne ( Pan Komendant nie omieszkał skontrolować swego podwładnego telefoniznie czy napewno wie według jakiego paragrafu mam byc ukranany , TOZ TO PRZECIEZ PRZESTEPCA NA MOTÓRZE  :P )  sprawa niby błacha , ale brak wyczucia sytułacji  i dobrych checi ktorych u  Komendant naszej drogówki  zabrakło , delikatnie mowiac nie najlepiej o Nim samym swiadcza .

P.S. Autor posta jak i osoby obpowiedzialne za forum nie ponosza odpowiedzialnosci za opinie wypowiedziane w tym temacie :D 
Pozdrawiam Kamil

Motorynka

O kurcze, no brak slow, ja rozumiem ze nie mozna sobie robiac jakiejs wycieczki motocyklowej zastawiac skrzyzowan itp, ale w takiej sytuacji... no komment :(

pawel

23 Sierpień 2010, 10:54:29 #2 Ostatnia edycja: 23 Sierpień 2010, 10:57:51 by Jaszczur (Pawel)
Cytat: Jaszczur (Pawel) w 22 Sierpień 2010, 13:41:25
Wczoraj podczas przejazdu z kościoła Świętego Wojciecha na skrzyżowaniu ul. Seminaryjskiej i Ściegiennego "rogatka Krakowska".
Jeden z naszych kolegów został zatrzymany przez wysokiego rangą policjanta po służbie i został następnie ukarany przez drogówkę za blokowania skrzyżowania (ułatwianie przejazdu kolumnie konduktu) mandatem w wysokości 200zł i punktami karnymi.

Proponuję zbiórkę po 5zł od uczestników towarzyszących w ostatniej drodze Michała Bienka jak i tych, którzy nie mogli być na pogrzebie.
O formie zbiórki w jaki zostanie zorganizowana zbiórka poinformuje wkrótce.

Cytat: grzesiek93ck w 22 Sierpień 2010, 15:47:42
wysokiego rangą policjanta po służbie i został następnie ukarany przez drogówkę za blokowania skrzyżowania (ułatwianie przejazdu kolumnie konduktu) mandatem w wysokości 200zł i punktami karnymi.

Są ludzie i parapety naprawde.
Proponuję zbiórkę po 5zł od uczestników towarzyszących w ostatniej drodze Michała Bienka jak i tych, którzy nie mogli być na pogrzebie.
O formie zbiórki w jaki zostanie zorganizowana zbiórka poinformuje wkrótce.

Dobry pomysł ze składką.Czekamy na informacje

P.S
Nie ma się co dziwic "miśkowi" jak nawet i przypatkowi ludzie mieli pretensje o blokowanie skrzyżowań

Cytat: andy w 23 Sierpień 2010, 00:34:41
No to składka po 5 zeta.A komendantowi naszej Policji no nie wiem co mam życzyć :-\

Cytat: denwer w 23 Sierpień 2010, 02:39:40
Cytat: grzesiek93ck w 22 Sierpień 2010, 15:47:42
P.S
Nie ma się co dziwic "miśkowi" jak nawet i przypatkowi ludzie mieli pretensje o blokowanie skrzyżowań

Powiem tyle :
Jechaliśmy później z obstawą ślubu i każdy kto w niej uczestniczył wie co się działo (rozrywana parada, problemy z wjazdem na ronda, przyspieszanie na krzyżówkach żeby każdy zdążył przejechać na zielonym). Oczywiście działo się tak , ponieważ każdy się bał zabezpieczać krzyżówki, bo mógłby podzielić losy kolegi Kamila. Chyba nie muszę mówić iż takie zachowanie bardziej przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji, niż człowiek blokujący przejazd 5 sekund , którego widać na przeciwko siebie. Co jak co ale w takim razie prawie każda para młoda powinna dostać mandat za zasłanianie tablic rejestracyjnych jakimiś tabliczkami z napisami: "para młoda" , imionami itp.  :o. Jest niepisane prawo że się takich pojazdów nie zatrzymuje i mogli by sobie z tą sytuacją też darować (szczególnie że nie chcemy stwarzać zagrożeń tylko je niwelować).
No ale ... z władzą nie wygrasz. :-\

Fafik

Jakbyśmy chcieli  Panu Komendantowi życie umilić, to możemy co tydzień pisać pisma o obstawę policyjną spotkań czwartkowych bo spotykamy się np. pod realem i "paradnie" przejeżdżamy przez całe miasto do Stangretu :)  było by zabawnie. Tylko pewnie można by zapomnieć o jego przychylności na zawsze:) 

Gdzie i komu te 5 zł??
moja ciuchcia :)

Na drogach pełno jest szaleńców, pchają się na trzeciego, jeżdżą jak wariaci.....naprawdę......czasem aż ciężko ich wyprzedzić...:)

pawel

23 Sierpień 2010, 12:31:29 #4 Ostatnia edycja: 23 Sierpień 2010, 12:51:20 by Jaszczur (Pawel)
Jak wcześniej pisałem proponuję zbiórkę po 5zł od uczestników towarzyszących w ostatniej drodze Michała Bienka jak i tych, którzy nie mogli być na pogrzebie.

Założyłem dziś dodatkowy rachunek w mBanku przeznaczony tylko na w/w cel.
Wpłaty proszę dokonywać do końca tygodnia tj. 27 sierpnia 2010.

Nr rachunku: 64 1140 2004 0000 3802 7002 2957
Tytułem: KFM mandat Kamil
Dane odbiory: Paweł Lalewicz
ulica: brak danych
kod miejscowość: brak danych

PS. Jeżeli będzie nadwyżka zostanie przeznaczona na zakup zniczy, które w czwartek 2 września 2010 przed co tygodniowym spotkaniem KFM zostaną zapalone na grobie Michała Bienka.
Wyciąg z rachunku zostanie udostępniony z zachowaniem poufności danych osobowych będzie widoczna tylko kwota, imię i pierwsza litera nazwiska reszta zamazana.

kali

Ja tylko jeszcze w temacie z pytankiem .... myślę, że chyba do komendanta....
Jak jest z konduktem żałobnym, który często porusza się pieszo z kościoła na cmentarz, komu tam dałby mandat?
kali

pawel

23 Sierpień 2010, 12:57:59 #6 Ostatnia edycja: 24 Sierpień 2010, 12:25:11 by Jaszczur (Pawel)
Kodeks Drogowy art. 32 paragraf 6. Zabrania się wjeżdżania między jadące w kolumnie rowery jednośladowe oraz pojazdy, o których mowa w ust. 5.

Pytanie do kieleckiej drogówki dlaczego kierujący pojazdem został ukarany za pomoc w przestrzeganiu w/w paragrafu, gdyż widział zagrożenie (zasada ograniczonego zaufania) dla poruszających się w kolumnie? - pytanie trochę naciągane jak ten mandat.

pablo

?Wolność to nie anarchia, przeciwnie ? wiąże się z poszanowaniem prawa?, i ja jak najbardziej się z tym zgadzam, ale odnoszę wrażenie że środki służące do respektowania tego prawa stosowane są  bardzo wybiórczo  i zazwyczaj tam gdzie łatwo  przychodzi  pokazanie maluczkim gdzie ich miejsce  ? taki porządek w stricte radzieckim stylu. Ciekawe czy z taką samą bezwzględnością karze się ?nocnych jeźdźców? urządzających wyścigi  ul. Warszawską.  Przykre jest to że po 20 latach od zmian ustrojowych niektórzy  urzędnicy  ciągle uważają  że to my PODATNICY  jesteśmy dla nich a nie odwrotnie,  zatem  niech nie  dziwią się wciąż nieprzychylnej wobec nich postawie części społeczeństwa. Z przyjemnością  zdarza mi się zauważać  zmiany w mentalności naszych stróżów porządku  ale do normalności chyba jeszcze daleka droga.  Przypominam ze nie żyjemy w latach 30 ub. wieku w  Niemczech  wobec czego odrobina zwykłej ludzkiej wyrozumiałości  (biorąc pod uwagę okoliczność) byłaby jak najbardziej na miejscu. Brawo dla Jaszczura za pomysł ze zrzutką dla Kamila :)
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

denwer

Proszę aby każdy kto może dołożył się do puli bo 5zł to nie jest dużo ale 200zł to już kawałek grosza, a w sumie mandacik z racji obstawy.
Wystarczy się postawić w sytuacji poszkodowanego.
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

pawel

23 Sierpień 2010, 17:14:48 #9 Ostatnia edycja: 24 Sierpień 2010, 12:25:41 by Jaszczur (Pawel)
PS. Ironicznie - Dziwne, że pewna kielecka gazeta znana w niektórych kręgach ostatnio jako kronika policyjna. Nie pisze o spektakularnym zatrzymaniu niebezpiecznego motocyklisty blokującego ruch na rogatce Krakowskiej w Kielcach przez Policjanta po godzinach służby. Może jakaś nagrodą i premia dla pana Policjanta.

Na drugi chyba trzeba zrobić coś takiego w podobnej sytuacji: Trzeba zgasić motocykl i stwierdzić że się skrzynia zablokowała i zgasł niech pomogą popchać i cud za skrzyżowaniem odpalił motocykl :D

denwer

Cytat: Jaszczur (Pawel) w 23 Sierpień 2010, 17:14:48
PS. Dziwne, że pewna kielecka gazeta znana w niektórych kręgach ostatnio jako kronika policyjna. Nie pisze o spektakularnym zatrzymaniu niebezpiecznego motocyklisty blokującego ruch na rogatce Krakowskiej w Kielcach przez Policjanta po godzinach służby. Może jakaś nagrodą i premia dla pana Policjanta.

Myślę że wystarczy tych uszczypliwości i goryczy.
Stało się, nieodstanie wiec sądzę że nie ma co dalej tego komentować (co miało być powiedziane i tak już zostało powiedziane). Po prostu składamy się i już. Mam tylko nadzieję, że jak padnie kiedyś na kogoś innego (oby nie) to wyjdzie podobna inicjatywa.
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

pawel

Cytat: denwer w 23 Sierpień 2010, 17:19:30
Myślę że wystarczy tych uszczypliwości...

Nie mogłem się powstrzymać.

sz_kamil

Dzieki Pawłowi za pomoc organizacyja ze składka :) oraz dzieki wszystkim osoba ktore  mnie wspomogą . Mam nadzieje ze Komendant uszczesliwiony .
P.S.
Moze jak juz lokal CK Bikers bedzie otwarty mozna by zaprosic kogos z Kieleckiej drogówki co by wyjasnic sprawe takich badz podobnych sytułacji , co nam mozna a co nie ?? Wiem ze sa kursy  po ktorych mozna kierowac ruchem ( np drogowcy na wahadełkach itp . ) Czy ukonczenie takiego kursu pozwoli na "bezkarne" zabezpieczanie ??

Arek

"My tanio skóry nie sprzedać!!!!" .Proponuje wysłać ten list i na przyszłość stosować "zalanie motocykla" itd, bo 200zł to chore.....A tak w ogóle to jakie ma prawa policjant w zatrzymywaniu jako cywil?

sz_kamil

Cytat: miccal w 23 Sierpień 2010, 22:41:23
szkoda ze kolega mandat przyjął ,,

Po przybyciu na miejsce patrolu zostały mi przedstawione dwa wyjscia :
1 Mandat
2 Sad grodzki ( i tu uwaga policjanta , Pana słowo przeciw słowu Komendanta ) szanse na wygrana  prawie jak w totolotku :(
wiec wybrałem mniejsze zło .