1 Grudzień 2020, 01:46:43

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Dolanie oleju

Zaczęty przez pat, 15 Sierpień 2010, 19:35:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

pat

Cześć,

Mam taki problem - na początku sezonu był wymieniany olej w mojej Hondzie ale nie wiem jaki to olej (podejrzewam że półsyntetyk) ale to wszystko co wiem - nie ma możliwości sprawdzenia jaki to olej - dlaczego to dłuższa historia wiec może ją pominę.
Tak czy siak powinienem trochę dolać a tu brak wiedzy o marce i rodzju oleju. Z drugirj strony Honda zaleca wymianę co 12 tyś km a ja na tym oleju zrobiłem ze 4,5tyś więc chciałbym uniknąć wymiany już teraz - co radzicie?

Pozdrawiam
pat
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

Arek

Jeżeli silnik masz w dobrej kondycji to chyba spokojnie możesz dolać syntetyka - lepkości najlepiej takiej jak zaleca producent (chyba że jakiś Edziow szopie Ci wymieniał ten olej). Najłatwiej byłoby wymienić olej, ale jak CI niedużo go pobiera to dolać coś pośredniego ;)

awo_marek

a ile wchodzi ci tego oleju??? ja bym spuścił i zalał jednym nowym pewnym olejem 

scyzoryk

generalnie wszystkie oleje są mieszalne więc krzywdy silnikowi nie zrobisz, szczególnie  ze już w tym sezonie astronomicznej ilości kilometrów nie będziesz nawijał. Dolej dowolnego półsyntetyka motocyklowego (może masz przypuszczenia który był) 10w40 bo pewnie taki masz zalany a na wiosnę wymienisz całość.
Pozdr
Maciek

Historia:
Simson S51B -> WSK 175 -> SHL M17 Gazela -> Jawa CZ175 -> Honda MTX 80 -> Suzuki GS 650G Katana -> Suzuki GSX 550EF -> Honda xl600v Transalp -> Yamaha TDM 900 - > Honda xl650v Transalp -> BMW R1200GS