25 Listopad 2020, 08:07:44

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Srodki do pielegnacji motoru

Zaczęty przez Cezary, 6 Sierpień 2010, 21:57:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Cezary

Witam chcialbym sie dowiedziec jakich srodkow uzywacie do
-mycia silnika
- pojawila mi sie tez rdza na felgach i chcialbym to zlikwidowac
Cztery kółka potrafią poruszyć ciało,ale dwa ruszaja dusze..

piter

Do mycia silnika najbezpieczniej użyć nafty. Możesz użyć detergentów ale używaj kosmetyków samochodowych a nie domowych. Czytaj dokładnie instrukcje, szczególnie warunków czasu pozostawienia środka na mytej powierzchni - nie przekraczaj zalecanego czasu żeby nie dorobić się przebarwień (silniki motocyklowe w znakomitej większości są lakierowane).
Rdza na stalowych, chromowanych felgach - środki do polerowania felg a następnie woskowanie. I co jakiś czas powtórka, bo raz uszkodzona powłoka galwaniczna niestety już się nie odbuduje. I mnóstwo cierpliwości.
Pozdrawiam
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

Cezary

Dzieki za rady jesli ktos jeszcze zna jakies srodki to piszcie
Cztery kółka potrafią poruszyć ciało,ale dwa ruszaja dusze..

Dziki

Bel-Ray Degreaser & Engine Cleaner
Skuteczny środek do czyszczenia silników, usuwa również nagar i grube warstwy oleju, smarów i brudu. Nadaje się doskonale do stosowania w motocyklach, pojazdach terenowych, kosiarkach do trawy, traktorach, silnikach zewnętrznych i w silnikach samochodowych, a nawet do czyszczenia powierzchni betonowych. Skutecznie usuwa tłuszcz, nie niszczy większości rodzajów powłok malarskich, gumy i tworzyw sztucznych. Nie pozostawia nalotu, nie zawiera fosforanów.

Pojemnik ciśnieniowy: 500 ml
                          około 40 zł  dokladnie nie pamiętam
U nas w sprzedaży  tel 604 600 559

http://motowdzianko.pl/
Ubierz Siebie i Swój Motocykl
tel. Dziki  - 604 600 559
Zapraszam

tomekmajesty

uwaga
na środki kwasowe z reguły matowią wszelkie plastikowe powierzchnie
niestety użyłem takowego do jedynego plastiku jaki mam w moto (szyba) i zmatowiłem :-[
trzeba używać środków zasadowych wiadomo jakie ph? ja zawsze zapominam, ale producenci profesjonalnej chemii oznaczają kolorami, płyn czerwony - kwas, płyn niebieski - zasada
go your own way

miccal

bardzo chętnie bym umył swoje moto takim środkiem kwasowym,, by mój ohydnie błyszczący dl znów jak dawniej mienił sie na wszystkie strony szlachetnym matem,,
ale o tym to w innym temacie,,
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.