18 Wrzesień 2020, 11:21:15

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Włącz kierunek myślenia

Zaczęty przez pawel, 5 Sierpień 2010, 14:22:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

pawel

5 Sierpień 2010, 14:22:29 Ostatnia edycja: 5 Sierpień 2010, 14:24:04 by Jaszczur (Pawel)
Po przeczytaniu artykułu* w Echu Dnia i moich spostrzeżeniach co dzieje się na drodze mogę śmiało napisać od 1-2 lat kierowcy nagminnie nie używają kierunkowskazów przy omijaniu, zmianie pasa czy przy wyprzedaniu a praktyką staję się włączanie kierunku już w trakcie skrętu na skrzyżowaniu - przykład chce jechać na wprost jedzie samochód po mojej lewej stronie i jak zacznie skręcać w lewo dopiero włączy kierunkowskaz, min. tak tworzą się korki. Sprawa dotyczy zarówno użytkowników samochodów jak i motocykli. Jednak motocykliści używają częściej kierunkowskazów chyba ze względu na swoje bezpieczeństwo.W samochodzie przecież mnie widzą i wiedzą gdzie jadę.

Przechodząc do meritum sprawy ciekawe kiedy pojawią się pomarańczowe naklejki w stylu :
WŁĄCZ KIERUNEK MYŚLENIA
Używaj kierunkowskazów

* - http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100805/POWIAT0104/873854858

tomekmajesty

święta prawda!!
niestety tak jeżdżą, szczególnie jak w weekend przyjedzie na zakupu powiat i województwo :D ;D
go your own way

pawel

Cytat: tomekmajesty w  5 Sierpień 2010, 15:08:37
święta prawda!!
niestety tak jeżdżą, szczególnie jak w weekend przyjedzie na zakupu powiat i województwo :D ;D

Codziennie przecinam miasto w drodze do pracy z Anią na trasie jego granic miasta tj. zachód, południe, północ, południowy wschód. Widzę że w szczególności o kierunkowskazach zapominają kierowcy TK xxxxE "Ędwardy Ąckie" i TK xxxxF "Fujarki" :). Co do rejestracji powiatowych to lewy pas górą i przepisowe 50km/h :).

Arek

Niestety rzeczywiście jest to nagminne, szczególnie u osób starszych.......

sz_kamil

co do kierunków to racja , ja zaobserwowałem ze to zazwyczaj miejscy cwaniacy tak robia :D ja do pracy dojezdzam z pod kielc i nie widze ze osoby z powiatu ipt tak jezdziły , osoby z powiatu itp to raczej zawali drogi ( wyjezdza do miasta 2 razy w miesiacu i pilnuje sie jak moze zeby w nikogo nie przydzwonic , czasami nawet majac pierwszenstwo potrafia stanac i czekac az bedzie wolne :P ) za to na lewym pasie czuja sie jak w domu :D . A niech sobie jada tym lewym ale na litosc boska nie 50 km /h :D

Gery

Ja bym dodał do tego taksiarzy (nie wszystkich) którym sie wydaje że już wszystko wiedzą o kierowaniu pojazdami i dlatego wszystko im wolno a nie musza sie przejmowac takimi pirdołami jak kierunkowskazy czy jakies zakazy.
V2 czy V4 ale zawsze V:)

Niszczacy_zboze

Co do taksiarzy to jeden o mało co mnie w korku nie zdmuchnął, bo mu sie śpieszylo i musiał mnie wyprzedzić przez wjazd na stacje.
www.gloriamaris.pl Kursy na ratownika WOPR, Patenty motorowodne, patenty żeglarskie, kursy nurkowania i inne.

http://kz440.za.pl/

sebo

święta prawda, a przecież włączenie kierunku trwa ułamek sekundy i nie wymaga wielkiego poświęcenia czy siły
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

Arek

Trzeba tylko pamiętać..........

pawel

Cytat: Arek w 10 Sierpień 2010, 12:35:35

Tu niestety bardzo mylisz to musi być nawyk. Najlepiej wyrobisz go używając kierunkowskazów parkując przed domem, na pustym parkingu, na polnej lub leśnej drodze itp. tam gdzie nie ma ruchu.
W zeszłym tygodniu trąbiłem na Haribo (P), które mi prawie zajechało drogę bez kierunku na ul. Tarnowskiej jechało jakiś dwóch młodych, których chyba niedawno z krawężnika dostali przydział na katamaran ;)

Arek

Cytat: Jaszczur (Pawel) w 10 Sierpień 2010, 12:54:46
Cytat: Arek w 10 Sierpień 2010, 12:35:35

Tu niestety bardzo mylisz to musi być nawyk. Najlepiej wyrobisz go używając kierunkowskazów parkując przed domem, na pustym parkingu, na polnej lub leśnej drodze itp. tam gdzie nie ma ruchu.
W zeszłym tygodniu trąbiłem na Haribo (P), które mi prawie zajechało drogę bez kierunku na ul. Tarnowskiej jechało jakiś dwóch młodych, których chyba niedawno z krawężnika dostali przydział na katamaran ;)

W sumie racja, niestety nie wszyscy własnie mają taki nawyk wyrobiony. A Haribo są ponad prawem >:(

Słoniu

Nie ma reguły czy z miasta czy powiatu , czy młody czy stary ,czy kobieta czy mężczyzna.Po prostu niektórzy ludzie nie powinni poruszać się po drogach , pomimo że posiadają dokument nazwany prawem jazdy.Wiele czynności kierowcy to odruch bezwarunkowy. Kierunkowskaz , hamulec , lusterka przy wyprzedzaniu, pasy etc. Natomiast BARDZO mnie wk..wia wymuszanie pierwszeństwa na motocyklistach.
SŁONIU
660346122

Arek

A no widzisz że teraz wszyscy od dziewczyn 150cm w kapeluszu po chłopa 200 szturmują szkoły jazdy, ale cóż.....nikt nikomu nie zabroni ale tak naprawdę jak ktoś nie musi to po co? Wg. mnie ktoś kto podejmuje sie zrobienia kursu to tak jakby się żenił, nie ma odwrotu przyrzekał to przyrzekał i zasad ma przestrzegać zawsze aż do śmierci :D