19 Wrzesień 2020, 07:22:01

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

rozrusznik Virago ....

Zaczęty przez sz_kamil, 20 Lipiec 2010, 22:29:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

sz_kamil

Witam moze i sprawa znana i słynna ale moze i dosc nietypowa .... ponizej opis :D

Zakupiłem ostatnio viraszke z 92 rok 1100 poj , i od poczatku były problemy z rozrusznikiem tzn nie zawsze krecił i słychac było takie stukanie ( z tego co wyczytałem to nie wina sprzegłą tylko cos z bendiksem lub rozrusznikiem ) wiec dzis dzien dopadłem sie do moto i troche rozkreciłem ( jak to zawsze bywa rozkrecic kazdy umie gorzej w druga strone ) wyczysciłem rozrusznik ( szczotki tuleje otp ) potem poskładałem wszystko do tzw kupy i lipa , odgłos swiszczacego rozrusznika :(( ,  i teraz tak rozrusznik działa , bendiks wyciaga , tyle ze po wyciagniecu przez bendiks tylejka od zebatek nie chce wrocic do pierwotne pozycji i wtedy słychac swist rozrusznika ( podejrzewam ze brak doswiadczenia spowodował złe złozenia zebatek ) albo cos w tym stylu bo wczesniej nie było takich oznak . Wyglada to tak ze naprawiłem rozrusznik ( kwestia przeczyszczenai bo straszny syf był ) bendiks tez niby działą tylko teraz te zebatki od sprzegła , zebatki wygladaja na " zdrowe " nie nosza wiekszego sladow zuzycia .  Na tzw sucho czyli przed załozeniem dekla i zalaniem jak docisne sprzegiełko reka to zebatki wybijaja tzn zebatka od rozrusznika nakreca to pierwsze kolo i w tym momencie bendiks powinien wyciagnac tyle ze bendiksa nie da sie teraz załozyc bo nei ma do czego :P . ale zebatki sie kreca i zazebiaja ,. Kurcze troche mnie poiniosło z tym pisaniem . Jezeli wiesz jak mi pomoc to prosił bym o nr tel albo kontakt pod moim tel 604-488-675 . Zeby tego było mało padł mi tez leptop i chwilowo mam brak dostepu do neta wiec odpowiec na PW tylko w ostatecznosci bo pewnie opdczytam dopiero jutro w pracy. 
Pozdrawiam Kamil

pablo

Kamil ? przede wszystkim to zacząłeś od d? strony ? należało  najpierw skonsultować to z kimkolwiek kto ma choćby blade pojęcie o mechanice, a z braku kogoś takiego przerzucić kilka stron na forach internetowych,  ew. zapodać  temat  - zawsze ktoś odpowie. A moim zdaniem to przyczyną tych odgłosów nie był rozrusznik jako taki . Pierwsza rzeczą którą należało sprawdzić to akumulator  - poprzedni właściciel bez żenady przyznał że nie dbał o niego za specjalnie (aku kwasowy 6 letni). Z powodzeniem można było użyć kabli rozruchowych i baterii  samochodowej  -  jeśli odgłos nadal by występował to wtedy można by się dalej zastawiać.  A teraz to nie bardzo wiem jak Ci pomóc ? nigdy nie grzebałem w rozruszniku. Zadzwoń może do MaradMoto (Pakosz 47)  - 506 152 660, albo 885 899 087
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

sz_kamil

Pablo spokojnie :D poszukałem w necie poszperałem tu i tam i dopiero rozkreciłem , akum masz racje jest do wymiany ale z samochodowego tez nie odpala :( najprawdopodobniej jest to jednak sprzegło rozrusznika czy wie ktos czy mozna dostac w kielcach taka czesc i ile moze kosztowac ?? mysle jednak ze wstawie moto do fachowca ( prosze polecic kogos dobrego i oczywiscie nie drogiego ) przy okazji trzeba wyregolowac zawory :D .

jacu

no właśnie Virago i te pechowe rozruszniki z tego co się orientuję to jest bolączka virników i nie chcę Cie martwić ale koszty naprawy nie będą małe a części chyba tylko oryginał bo zamienników nie ma i w kielcach z tego co wiem bedzie problem zamówić w normalnych pieniądzach
mam nadzieje że się mylę najlepiej niech się wypowie Piter albo Mario bo siedzą w temacie i najlepiej sie orientują w cenach
GG 4875121

sz_kamil

Rozmawiałem wczoraj z Piterem i cena nowego sprzegłą to ok 300 zł plus usługa , wiec jest to do przezycia , jak dam rade o dzis odstawie do niego moto :D i zobaczymy .

azrael88

Późno odpisuję bo dopiero wróciłem z urlopu . Części do virówek, w tym do sprzęgła i rozrusznika ściągał i sprzedawał sklep moto na Sadach  - w tych pawilonach, gdzie jest restauracja Czardasz.