26 Wrzesień 2020, 00:42:18

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Pomoc w zakupie choppera

Zaczęty przez sz_kamil, 11 Lipiec 2010, 00:11:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

azrael88

przez net i tak nie kupisz  ;) więc jak będziesz/będziecie się do Suchedniowa wybierać to proponuję do Skarżyska wstąpić i obejrzeć tą sztukę:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M2041268

wygląda na zadbaną, nie ma gwizdków w wydechach więc na pewno ładnie mruczy; chromy zadbane, akcesoria są, lusterka american oval (założyłem takie w zeszłym miesiącu), brakuje tylko sakw. Jedynie kolanko mnie zastanawia bo nie widać na nim w ogóle śladów przepalenia, może wymieniane.

sz_kamil

faktycznie łądna sztuka :D sakwy pisze ze daje tyle ze na zdjeciach ich nie ma :d . To juz z grubsza trasa znana ( skarzysko -suchedniwo- bałtów ) mysle o czwartku czy sa chetni na oblukanie ?? Jutro bede dzwonił po włąscicielach i zobaczymy co idze z kim urwac :D

azrael88

ja mam czas w czwartek od rana do południa, jechalibyście autem czy 2oo ? Gdyby wypad był przed południem to pewnie do skarżyska bym z Wami poleciał.

sakwy pewnie ma ale nie zakłada, ja też jeżdżę z jedna a druga od kompletu od zakupu leży w szafie.

blaz

Hej
Ja proponuje Honde vf 750 c za ok 10tys mozna cos kupic kolo 95r, duze i mocne...
Błażej Wawszczyk

sz_kamil

13 Lipiec 2010, 02:05:15 #19 Ostatnia edycja: 13 Lipiec 2010, 02:13:40 by sz_kamil
tu mamy honde :D troszke dalej bo łodzkie ale zadzwonie i moze sie okaze ze warto sie przejechac  , na zdjeciach moto wyglada łądnie tyle ze od handlarza :(
http://www.allegro.pl/item1113047532_honda_vf_750_magna_sprzedam_pilnie.html
Co do wyjazdu to dokłądnie bede wiedział pewnie jutro jak juz podzwonie i dowiem sie co i jak .
Jak bedzie trzeba to wezme w czwartek wolne zeby smignac do południa choc wolał bym tak po 15 :D , oczywiscie ja dostasuje sie do czasu osob ktore beda słuzyły mi pomoca, co do rodzaju transportu to mysle ze jest to kwestia dogadania, ja posiadam 4oo wiec tu nie ma problemu w razie czego jesli bedzie mozliwosc jazdy moto to pokrywam koszty przejazdu ( wtedy jak sie uda to ja wroce na swoim :P ) ale tak jak mowiłem kwestia dogadania sie z osobami chetnymi na wycieczke :D

sz_kamil

13 Lipiec 2010, 09:38:02 #20 Ostatnia edycja: 13 Lipiec 2010, 09:41:03 by sz_kamil
Dzis odezwał sie do mnie gosc z tarnowa do ktorego wczesniej napisałem i własnie jestem w trakcje negocjacji ceny telefonicznie :P mysle ze mozna rozwazyc moto bo jest to 1100 oto link www.allegro.pl/show_item.php?item=1107628240 co o niej myslicie . Wydaje mi sie ze całkiem fajna oferta

azrael88

Kamil: zapytaj o bak i dekle pod siodłem kierowcy. Na baku powinien być napis virago albo doczepiana plakietka, na dekielkach powinien być napis virago.
Albo właścicielowi się nie spodobały i jej usunął albo...
Nie wiem, może jeszcze lewy kapsel końcówki kierownicy - wygląda jakby był inny niż prawy.
Wiem że to detale, ale najczęściej właśnie bak, końcówki kiery i podnóżki/podesty obrywają przy ślizgu.

Naitsabes

Nie wiem na ile są te ogłoszenia aktualne ale w Motomecie jest kilka ofert sprzedaży kanapowców.

pablo

Jeszcze odnośnie linku o virago - prawdopodobnie (ale nie wiem czy tak jest w USA) jako datę produkcji wpisano datę pierwszej rejestracji  (1100 z 1995 powinna mieć szprychowane koła i wydechy o innym kształcie,  zresztą  trochę cichsze). Dalej - Magna 750C ma nowocześniejszy design, mocniejszy silnik V4(80KM) i na pewno  góruje osiągami nad virago 1100,(poza tym to Honda)  ale?  moim zdaniem urok czopera polega m.in. na dostojnym bulgocie  widlastej dwójki,  odczuwalnych  wibracjach  silnika (tzw. feeling), i  co chyba najistotniejsze to  zapewnienie ostrego startu spod świateł już od jak najniższych obrotów wału. A  dane producentów  mówią same za siebie  - magna 750C (66 niutonów przy 7000 obr. min.) virago 1100 (85 niutonów przy zaledwie 3000 obr. min.) Trzeba liczyć się też z ew. kosztami  regulacji (honda - 4 gaźniki i 16 zaworów, yamaha -2 gaźniki i 4 zawory).
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

sz_kamil

Dzis znalazłem w okolicach Kielc Virago 1100 z 92 roku , cena to 8500  juz po targach , ogladałęm moto i przydało by sie je delikatnie odswierzyc ( lakiero ok chromy tez ) ale jakies pastowanie zeby nabrałą blasku :P . Mam tylko kilka pytan do znawcow tematu ,  jeden prawy dekielek pod siedzeniem jest wymieniowy na jakis tani zamiennik :P , w tej samej strony jest tez koło dzwigni zmainy biegow brak kawałka " maskownicy " widac tam czarna duza uszczelke  ale nic sie nie leje , dosc luzna tez jest sama dzwignia zmiany biegów ( nie mam porównania u mnie w crossie to była sztywan jak pieron :P) na obudowie wału kilka odpryskow ( czy mozna to wyczyscic i ponownie pomalowac ? ) klocki ok 5 mm na obu tarczach ,w sumie na moje oko to chyba tyle wad :P brak gmoli , spacerówki samorobki , duze kufry boczne całkiem łądnie zachowane , oponki ok , moto tylko ogladałem bo włąsciciel bedzie dopiero w sobote i wtedy bym chciał podjechac i posłuchać jak silnik pracuje i tu potrzeba mi pomocy !!!!!! nigdy nie  miałem do czynienia z takim silnikiem nie wiem jak powienien pracowac jak wchodzic na obroty i jak z nich schodzic itp wiec prośba do pablo lub kogos innego czy moze ze mna podjechac tam w sobote ok 16-17 . Mysle ze do soboty sie nie sprzeda . Moto w jednych rekach od 6 lat , zarejstrowany ubezpieczony itp , ponoc tez serwisowany :P . przebieg 55 tys . Powiem wam ze jak siadłem na niego ( całe 64 kg zywej wagi ) to sie zgubiłem :P

azrael88

http://rapidshare.com/files/52982329/Virago.rar.html

Serwisówka do virażek, przejrzyj. Jest tam sporo użytecznych informacji nt. maszyny. Ja niestety w sobotę będę już na urlopie daleko od Kielc.

sz_kamil

Dziekuje wszystkim za rady i porady w szczegolnosci wielkie podziekowania do Pabla :DD ktory pomogł w zakupi moto ( i przyprowadził mi je do domku ) , decyzja padłą na Yamahe Virago 1100 z 92 roku w całkiem przyzwoitych pieniazkach , moto wymada troszke wkłada ale i tak bedzie ok :D
Jeszcze raz ogromne dzieki wszystkim i dozobaczenia na drodze :D