5 Grudzień 2020, 21:06:41

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Pomoc w zakupie choppera

Zaczęty przez sz_kamil, 11 Lipiec 2010, 00:11:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

sz_kamil

Witam
Dzis sprzedałem moja Honde , wiec pora na zakup "nowego" moto
Poszukuje choppera i mam do wyboru kilka opcji , yamaha yirago 750 lub 1100 , honda SHADOW  650 , lub suzuki intruder vs 800 , mowa o moto w cenie do ok 10 tys , co mozecie koledz polecic na co zwrocic uwage przy zakupie a moze znacie kogos kto ma cos takiego do sprzedania ??
Prosze o pomoc i rade

pawel

11 Lipiec 2010, 00:17:58 #1 Ostatnia edycja: 11 Lipiec 2010, 10:16:15 by Jaszczur (Pawel)
Jak dobrze pamiętam chcesz jeździć z żoną wiec 650 będzie trochę za mało. Po roku będziesz chciał zmienić, bo będzie Ci brakowało mocy. Rozglądaj się raczej za czymś co ma około 1 000cm3 lub więcej.

sz_kamil

czyli praktycznie w tych pieniadzach zostaje yamaha ( chłodzona powietrzem) jak to sie ma ?? czy sie nie grzeje ze bardzo bo moto bedzie uzytowkane raczej codziennie , plus weekendowo plecak :D

sz_kamil

denwer

Osobiście wydaje mi się że cena trochę za wysoka za tą wirówkę. W tej kwocie co podałeś możesz kupić Kawasaki VN 800, lub dragstara 650 (ale te podobno są słabe). Ostatnio widziałem aukcję z VN 800 Classic ubranego na maxa z chyba 95 albo 97 za 9000zl. Nestety sprzedał się w kilka godzin :/
Ale wystarczy poszukać a można coś ustrzelić.
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

azrael88

sz_kamil: wszystko rozbija się o stan techniczny motocykla. Jeśli jest OK, to ta cena  wcale nie jest wysoka. Często niewiele tańsze są bardzo dobrze utrzymane i ubrane virki 535 z tego rocznika.

Pojedź, obejrzyj, poproś o jazdę próbną. Generalnie to są moto, które mają dobrą opinię.

Co do chłodzenia - odczujesz, kiedy postoisz w korku w taki dzień jak dziś a puszkarze nie będą chcieli Cię puścić środkiem. Obrazowo mówiąc, dupa Ci się zagotuje.

Inna sprawa, że gorszego okresu na zakup moto niż środek sezonu to chyba nie ma  ;)

sz_kamil

moment na zakup taki jak i kazdy :) wczoraj sam sprzedałem motocykl wiec dlatego poki jeszcze kasa jest to chce kupic drugi, jak nie znajde to pewnie kasa pojdzie na kontoi poczekam az sie cos znajdzie pozniej :(( . Mam jednak nadzieje ze sie znajdzie cos ciekawego , co do chłodzenia to włąsnie ostatnio gosc polecał mi intrudera , tyle ze on miał wersje amerykanska 750 z 89 r , moto bardzo łądne :D mysle o 800 z lat po 95 no i moze to kawasaki vn zobaczymy co sie znajdzie :D
pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi , moze macie wy jakie marki modele ktore mozecie polecic z czystym sumieniem . na co zwrocic uwage przy zakupie ( skromnie licze ze jak przyjdzie do zakupu to moze uda sie ktoregos z kolegow zorganizowac zeby pojechał ze mna obejrzec )

sz_kamil

a co powiecie na taka honde ?? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M2072619 pojemnosc niestety tylko 650 ale moze ktos z kolego dosiada takiej i ma jakies opinie ?? moto raczej bede jezdził sam z zona to tak bardziej okazyjnie ale jednak :D

pablo

Kamil  - jeśli to nie jest bardzo istotne to raczej proponowałbym  cruisera, nie ma wprawdzie tej surowej (agresywnej) stylistyki jak czoper, za to zazwyczaj posiada obszerniejszą kanapę kierowcy, a głębokie  błotniki lepiej sprawdzają się na mokrym, także założona do niego szyba nie psuje tak linii motocykla.  Za najbardziej poszukiwany  w tym segmencie uchodzi Shadow 750 (najlepiej napędzany wałem),  niestety - używane egzemplarze mocno trzymają cenę.  Intruza 600 raczej  odpuścić ? ma nieprzyjemną ?dziurę? w średnim zakresie obrotów, virago 535 także bo mimo wielu zalet to trochę za mała pojemność (jak na dwie osoby, ale to moja opinia).  Virago 750/1100 to zacna konstrukcja ale przez wiele lat miała problemy z rozrusznikiem, a nie wiem od którego rocznika zostało to definitywnie rozwiązane. O  przegrzewanie  tylnego cylindra raczej bym się martwił ? te silniki mają relatywnie niewielką moc,  zresztą nie po to jedziesz  motocyklem żeby stać w korku :)  Poza tym prostota budowy i konstrukcja silnika virago/dragstara ułatwia czynności serwisowe np. reg. zaworów czy wymianę filtra , w przeciwieństwie do Intruza 750/800 i pochodnych (ilekroć przyszło mi to robić miałem ochotę udusić żółtka który to projektował).  O Kawasaki niewiele mogę powiedzieć  poza tym że nieco taniej można je kupić (Bóg jeden wie czemu).  Jeśli nie znajdziesz nikogo w pobliżu kto mógłby Ci pomóc w ocenie konkretnego egzemplarza to pisz do mnie na priv/gg.
Pzdr
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

pawel

Cytat: sz_kamil w 12 Lipiec 2010, 01:24:39
a co powiecie na taka honde ?? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M2072619 pojemnosc niestety tylko 650 ale moze ktos z kolego dosiada takiej i ma jakies opinie ?? moto raczej bede jezdził sam z zona to tak bardziej okazyjnie ale jednak :D

Żona:
Brak oparcia pasażera, siedzenie dla pasażera porażka może przez 1km wytrzyma żona bez odzywania się.

Inne:
Brak gmoli, brak uchwytów na sakwy.
Jak pablo napisał w deszczu odczujesz brak pełnego błotnika.

sz_kamil

Dzieki Panowie , szukam dalej rozgladam sie za ta honda shadow 750 :D moze uda sie cos wypatrzec .

azrael88

kamil: Pablo składnie Ci wszystko wyłożył. To nie jest Twój pierwszy motór więc draga 650 sobie odpuść. Ma za mało dynamiczny silnik jak na taką pojemność, w mojej wirówce jest więcej koników a na trasie czuć nie raz brak większej mocy.

Celuj w 750 - 1100, dobrze utrzymany vn800, shadow750, virago 750/1100. Za 10k znajdziesz coś sensownego, tylko potem musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami: gmole (obowiązkowo) ok 500, oparcie, sakwy wszystko stoi mniej więcej po pół tysiączka. Jak dobrze trafisz to będziesz miał maszynę na lata.

sz_kamil

12 Lipiec 2010, 20:57:30 #12 Ostatnia edycja: 12 Lipiec 2010, 21:01:48 by sz_kamil
co powiecie na taka virago malowanie troche takie sobie ale ...
http://moto.allegro.pl/item1102271031_piekna_yamacha_virago_750.html
Jeli chodzi o uzupełnie nie moto wyrobami z nierdzewki to tesciunio moj kochany ma do czynienia z takimi elementami wiec pewnie było by za pół darmo jesli nie za darmo kwestia zrobienia rysunku technicznego zeby wiedział co i jak , jesli to nie za duzy kłopot to moze ktorys z kolegow rzucił by okiem na allegro , zawsze to lepiej wam wyłapac cos wartego obejrzenia niz jak ja bede wrzucał to co mi sie spodoba :P a tu intruder http://moto.allegro.pl/item1102542910_suzuki_intruder_vs800_tel_792_777_304.html

pablo

Kamil , ze zdjęć to niewiele można wywnioskować, nikt na ich podstawie nie oceni grubości tarcz hamulcowych, stanu łożysk w główce ramy, czy koloru spalin. Trzeba jechać i przyjrzeć się z bliska interesującej Cię sztuce, więc w miarę możliwości staraj się szukać gdzieś w okolicy, jak np. to:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M2067807 albo to:
http://moto.allegro.pl/item1133848594_yamaha_drag_star_650.html

Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

sz_kamil

Wiem Pablo tylko wy macie juz jakies rozeznanie i wiece na co zwrocic uwage ( chocby ubranie bo sa sakwy i sakiewki :P ) ten drag star podoba mi sie bardzo tylko to 650 i nie wiem jak to sie bedzie miało do jazdy ,  virago tez fajna i oba moto zarejstrowane :D . Moje jakis komentarz co so drag stara 650 ?? jesli bedzie ok to mysle ze w tym tygodniu pablo skoczymy na ogledziny :D w sumie z suchedniowa mozna jechac do bałtowa odrazu  wiec moze porownac obie maszyny :D